Bir devin çöküşü...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bir devin çöküşü...

Mesaj gönderen uçs » 19 Tem 2010, 11:34

Potansiyeli oldukça yüksek olan bir ürün piyasadan çekiliyor.Google, geçtiğimiz gün kendi markasını taşıyan akıllı telefonu Nexus One'ın fişini çekti. Kullanıcılar tarafından çok beklenen ve piyasaya sürülmeden evvel adından oldukça söz ettiren cihazın son partisi Google merkezine ulaştı. Artık ABD'deki kullanıcılar için daha fazla Nexus One satılmayacak.

Resim

Ürün aynı zamanda Vodafone aracılığı ile Avrupa'da ve bazı Asya bölgelerinde satılıyordu. Geliştiriciler ürünü yine d eeline alabilecek, ancak görünüşe göre Verizon'ın dağıttığı cihazlar Nexus One'ın önünü kapatacak.

Beklentileri karşılayamayan düşük satış rakamlarından ötürü Google zaten iki ay önce Nexus One Web Mağazasını kapatmıştı. Bu da cihazın 'tabutunu' hazırlayan son darbe oldu.

Açıkçası cihazın iptal edilmesi oldukça üzücü. Zira Nexus One oldukça güçlü ve kullanışlı bir akıllı telefondu. Daha teknik kullanıcılar arasında fazlasıyla popüler olan cihaz, belki de Google'ın uygulamış olduğu zayıf pazarlama stratejisi yüzünden "kaslarını" gösteremedi. Ancak cihazın Android 2.2 yazılım güncellemesiyle daha da iyi hale geleceği kuşkusuz.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla