PRIMERGY sunucuları ile yüksek performans

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

PRIMERGY sunucuları ile yüksek performans

Mesaj gönderen uçs » 18 Tem 2010, 13:13

Resim

Fujitsu'nun PRIMERGY ailesinin yeni üyeleri TX200 S6 ve BX960 S1 her ölçekten şirketlere yüksek performans sunuyor.

Fujitsu’nun PRIMERGY sunucu ailesi iki yeni üye ile güçleniyor. PRIMERGY TX200 S6 daha küçük ve merkezi olmayan BT Altyapı ihtiyaçlarına; PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu ise, PRIMERGY BX900 blade şasisi kullanan ortanın üstünde ve büyük ölçekli firmalara yüksek performans sağlayacak.

Dünyanın lider bilişim şirketlerinden Fujitsu, PRIMERGY sunucu ailesinin yeni üyeleriyle ”High Performance Computing” pazarında ağırlığını artırırken, kurumlara benzersiz performans sağlayan çözümler sunuyor.

PRIMERGY TX200 S6 ikili işlemci gücüne ihtiyaç duyan küçük ölçekte BT Altyapıları için ideal bir sistem oluştururken, PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu orta ve büyük ölçekli kurumlarda yüksek kaliteli hizmetler ve üstün performans sağlıyor.

PRIMERGY TX200 S6: Küçük işletmeler için en ideal çözüm

PRIMERGY TX200 S6, sağladığı üstün performans ve verimlilik ile kurumların günlük işlerini daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor. Özellikle daha küçük ve veri merkezi olmayan kurumlara çözüm sunmak amacıyla tasarlanan PRIMERGY TX200 S6, iki işlemcisinin sunduğu yüksek performans ile Dinamik BT Altyapıları için ideal bir çözüm sunuyor.

PRIMERGY TX200 S6’da en son jenerasyon Intel® Xeon® 5600 serisi işlemcilerin yanı sıra, düşük voltajlı bellek modülleri (LVDIMM), çalışma anında çıkartılıp takılabilen ve enerji verimliliği % 92’ye kadar çıkabilen güç kaynağı birimi (Power Supply Unit - PSU) bulunuyor. PRIMERGY TX200 S6’nın veri merkezlerine sağlayacağı avantajlar bunlarla da sınırlı değil. Bu sunucu, 16 adede kadar 2.5” SAS 2.0 sabit diski ve şu sıralarda yıldızı parlayan Solid State Disk’leri (SSDs) destekliyor. Kasa içindeki ısı dağılımını en ideal şekilde gerçekleştiren PRIMERGY tasarımının yeni bir örneğini sergileyen TX200 S6, tüm donanım bileşenlerinin enerji tüketimini izleyen, denetleyen ve sınırlayan bir güç yönetimi yazılımına da sahip. Fujitsu’nun çevreye duyarlı teknoloji üretiminin yeni bir halkası olan bu sunucu modeli, böylece kurumların enerji maliyetlerini de en alt düzeye çekme başarısı gösteriyor.

PRIMERGY BX960 S1: Dört soketli blade sunucu ile her düzeyde en yüksek performans

Tek bir sunucu kasasında yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik ve gelişmiş hesaplama gücüne yepyeni boyutlar getiren PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu, özellikle yoğun veritabanı işlemlerinden kaynaklanan veya çok sayıda sanal makina çalıştıran uygulama sunucularının ihtiyaç duyduğu yüksek performans talebine büyük bir maharetle cevap veriyor. Fujitsu’nun Dinamik Küp konseptini yansıtan PRIMERGY BX900 ile ideal bir yapı oluşturan dört soketli PRIMERGY BX960 S1, orta ve büyük ölçekli kurumlarda yoğun iş uygulamalarındaki üstün performansı ile öne çıkıyor.

PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu 512 GB’a kadar artırılabilen büyük bellek kapasitesine, anakart üzerinde hazır gelen 10 GB’lık 4 adet Ethernet çıkışına ve Mezzanin kartlar için ek 4 yuvaya sahip bulunuyor. Şimdiye kadar daha fazla yer, enerji ve soğutma kaynağı gerektiren bu çözümler, şimdi Fujitsu’nun dört soketli blade sunucusu PRIMERGY BX960 S1 ile ekonomik ve verimli bir şekilde bir araya geliyor.

PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu her biri sekiz çekirdekli olabilecek şekilde 4 adet Intel® Xeon® 7500 işlemciyi desteklerken; işlemci ve yonga seti, donanım bazlı sanallaştırmayı mümkün kılıyor. Ayrıca 2 entegre dual portu, 10 GB Intel® 82599 Ethernet denetçisi; Mezzanine kartlar sayesinde eklenebilen 4 adet daha I/O denetçisi, sunucuya mükemmel bir ölçeklenme sunuyor. Veri merkezi konsolidasyonu açısından çok özgün bir ölçekleme imkanı sağlayan 32 DIMM modüllerin yanı sıra PRIMERGY BX960 S1, VMware, Microsoft, RedHat, Suse or Citrix gibi sanallaştırma yazılımlarıyla birlikte çalışabiliyor.

Bu sunucu modeli, kurumların, özellikle Fujitsu’nun güçlü tasarımı ile üst seviye Intel Xeon® 7500 işlemci serisinin sürdürülebilirlik, güvenilirlik ve bakım (RAS) hizmetlerini hayata geçiren yeni teknolojilerden de faydalanmasını sağlıyor. Örneğin, bu işlemcilerle gelen donanım bileşenlerinin sağlığını denetleyen Machine Check Architecture (MCA), bellek yedekleme ve mirroring gibi özellikler, sistem performansını ve sürekliliğini garantiliyor..

PRIMERGY BX960 S1 blade sunucu sayesinde sanal makineler neredeyse fiziki sunuculara eşdeğer düzeyde bir performansa kavuşurken, kendi sınıflarının en iyi teknolojileri ile farklı tipte bilgisayar ağlarına da sorunsuzca bağlanabiliyorlar.

PRIMERGY TX200 S6 hakkında detaylı bilgi:
http://tr.fujitsu.com/products/standard ... 200s6.html

PRIMERGY BX960 S1 hakkında detaylı bilgi:
http://tr.fujitsu.com/products/standard ... 960s1.html

PRIMERGY BX900 Dinamik Küp hakkında detaylı bilgi:
http://tr.fujitsu.com/products/standard ... index.html

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla