150 bin gence bilgisayar!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

150 bin gence bilgisayar!

Mesaj gönderen uçs » 18 Tem 2010, 11:55

Bilgisayar kullanmasını bilmeyen kalmayacak.Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat İçin Gençlik Derneği ve Microsoft işbirliğinde 2005 yılında başlayan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor (BBBÖ) projesinin kapsamı genişledi. Ankara’da Microsoft liderliğinde yapılan Proje Eğitmenleri Koordinasyon Toplantısı’nda, Ankara İnternet Kafeciler Odası ile bir protokol imzalandı. Proje kapsamında 2010 yılı sonu itibarıyla bilgisayar okur-yazarlığı eğitimleri 150.000 gence ile ulaşılması hedefleniyor.

Resim

Türkiye’de bilgisayar okur yazarlığının artırılması için çeşitli projelere imza atan Microsoft’un paydaşlarıyla birlikte 2005 yılından bu yana destek verdiği “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” (BBBÖ) projesinin kapsamı genişliyor. 14-16 Temmuz 2010 tarihlerinde Ankara Bilkent Otel’de Microsoft liderliğinde gerçekleştirilen Proje Eğitmenleri Koordinasyon Toplantısı’nda, Ankara İnternet Kafeciler Odası ile imzalanan protokol projenin yaygınlaştırılmasına katkıda bulundu.

Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat İçin Gençlik Derneği ve Microsoft işbirliğinde 2005 yılında başlatılan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi, gençlere, ev hanımlarına, kamu çalışanlarına, engellilere ve iş bulma sürecinde kendini geliştirmek isteyen her kesime ulaşmayı hedefliyor. 2009 yılında yönetim kurulu üyeliğinden resmi ortaklığa geçen Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı’nın desteği ile proje güçlenerek yoluna devam ediyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla