Windows XP SP2 için güvenlik!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Windows XP SP2 için güvenlik!

Mesaj gönderen uçs » 14 Tem 2010, 16:07

Resim

Windows XP SP2'yi nasıl güvenli tutarsınız?

Windows XP SP2 için artık güncelleme çıkmayacak! Peki onu kullananlar PC'lerini nasıl koruyacak?

Microsoft Windows XP SP2 için, bugün itibarı ile artık yama çıkartmayacak. Durum ne kadar kritik olursa olsun eski XP sürümlerini kullananlar kendi başlarının çaresine bakmak ya da Windows XP SP3'e veya Windows 7 gibi yeni bir işletim sistemine geçmek zorundalar.

En son yamaları kurduktan sonra sisteminizin güvenliği için yapabileceğiniz en mantıklı şey Microsoft'un güncellemelerinden yararlanan uygulamaların yerine ücretsiz alternatiflere bakmak olacaktır.

Örneğin Outlook yerine Mozilla Thunderbird kullanabilirsiniz. Internet Explorer'ın en son sürümünü ya da onun yerine Firefox, Chrome, Opera gibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Microsoft Office yerine OpenOffice gibi açık kaynak kodlu bir uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Bilgisayarınıza mutlaka anti-virüs, anti-zararlı yazılım ve firewall uygulamaları kurulu olmalıdır. Daha da gelişmiş güvenlik için sistem özellikleriniz uygunsa sanal PC uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Kısacası bulunacak olan yeni açıklardan etkilenmemek için dikkatli olmalısınız.

ALINTIDIR
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla