Alcatel-Lucent, Telecom Italia işbirliği

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Alcatel-Lucent, Telecom Italia işbirliği

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Alcatel-Lucent, Yeni Nesil Mobil Şebekede Telecom Italia ile İşbirliği Yapıyor.

Alcatel-Lucent, yeni bir teknoloji geliştirme programı başlatmak üzere Telecom Italia (TI) ile anlaşma imzaladı. 4G Long Term Evolution (LTE) kablosuz genişbant teknolojisi denemelerinin de yapılacağı programla, mobil telsiz erişim şebekesinin gelişiminin değerlendirilmesi hedefleniyor.

Alcatel-Lucent, yeni bir teknoloji geliştirme programı başlatmak üzere Telecom Italia (TI) ile anlaşma imzaladı. 4G Long Term Evolution (LTE) kablosuz genişbant teknolojisi denemelerinin de yapılacağı programla, mobil telsiz erişim şebekesinin gelişiminin değerlendirilmesi hedefleniyor. Böylece Telecom Italia, yatırımlarını optimize ederek, müşterilerine daha geniş kapsamlı yeni nesil hizmetler sunmaya hazır hale gelecek.

Sektörün iki büyük Ar-Ge organizasyonu olan TI ve Bell Laboratuvarları’nın gücünden yararlanılarak, benzersiz bir uçtan uca LTE denemesi başlatıldı. Denemede, bir yandan pazara çıkış süresini kısaltırken bir yandan da yeni mobil servisler sunmak üzere yeni nesil mobil erişim teknolojisinin nasıl uygulanacağı ve bu teknolojinin yeteneklerinden nasıl tümüyle yararlanılacağı değerlendirilecek.

Söz konusu amaca ulaşmak için, saha testinde, küçük hücre çözümlerinin (piko hücreler gibi) kullanımına odaklanılacak. Bu sayede, sıcak nokta (hot spot) ve bina içi kapsama uygulamaları yapılarak, bunların verimliliği ve gecikme süresi performansı ölçülecek.

TI ve Bell Laboratuvarları, birbirine paralel olarak, simülasyonlar ve analiz yoluyla, LTE ile ilgili daha ayrıntılı ve ileri düzey konuları da araştıracak. Mimari analizler ve benzersiz kavram kanıtlama çalışmaları yapılacak. Böylece, Telecom Italia’ya LTE’nin verimliliği ve evrimsel yetenekleri hakkında önemli içgörüler sağlanacak.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konu hakkında şunları söylüyor: “Telecom Italia ile LTE alanında yaptığımız işbirliği, Alcatel-Lucent’ın dönüşüm stratejisinin ve müşterilerimize değer katma taahhüdümüzün gücünün bir göstergesi. Bu girişim, aynı zamanda şirketimizin Etkin Uygulama Açılımı ve High Leverage Network™ stratejisi ile tamamen uyumlu.”

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..
Cevapla