Windows 7 tabletler geliyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Windows 7 tabletler geliyor!

Mesaj gönderen uçs » 14 Tem 2010, 12:15

Microsoft CEO'su Steve Ballmer beklenen haberi verdi.

Geçtiğimiz gün, yıllık olarak düzenlenen Worldwide Partner Conference'ta konuşan Microsoft CEO'su Steve Ballmer beklenen haberi verdi. Ballmer'a göre, yıl sonuna kadar Windows 7 tablet bilgisayarları görebiliriz.

Resim

Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda Microsoft'un bir tablet bilgisayar konsepti ortaya çıkmıştı; daha sonra Microsoft'tan karşıt açıklama gelmesine rağmen, projenin iptal edilip edilmediğiyle ilgili söylentiler ortada dolaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde Microsoft'un Apple kullanıcılarıyla görüşüp neden iPad aldıklarıyla ilgili bir araştırma yapmak istediği söylentileri de Ballmer'ın açıklamalarını pekiştirir nitelikte.

Pek çok firma ya kendi işletim sistemini tablet cihazlarına implemente etti, ya da Windows 7 kullanan cihazlar piyasaya sürdü. Microsoft'un Windows 7'yi biraz daha 'mobil' şekilde yeniden düzenleyip tablet bilgisayarlarıyla piyasaya sürmemesi durumunda, biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Yani firma piyasadaki olan akranlarının aksine, nisan ayında ortaya çıkan çift ekranlı -kitap şeklinde- Courier tarzında bir ürünle çıkagelirse oyunu farklı bir cepheye taşıyabilir.

Belki de firmanın planları Windows 8 üzerine. Yani Windows 8, PC'nin yanında biraz daha tablet ya da daha küçük boyutlu cihazları hedef alabilir. Ancak eski bir Microsoft çalışanı Windows 8'in 2011'de tamamlanacağını söylese de, işletim sistemiyle ilgili resmi olarak netleştirilmiş bir tarih henüz mevcut değil.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..