iPhone 4 çılgınlığı sokaklara taştı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

iPhone 4 çılgınlığı sokaklara taştı

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Yeni nesil iPhone 4 satışı 5 ülkede bugün başlıyor. 1 milyonun üstünde ön sipariş alan iPhone için ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Japonya'da kuyruklar oluşması bekleniyor.

iPhone çılgınlığı bütün dünyayı sardı. Bugün piaysaya çıkacak olan iPhone 4'ü alabilmek için dünyanın dört bir yanında uzun kuyruklar oluştu.

Tokya, Berlin, New York ilginç görüntüler yaşandı. Gecen sıraya giren iPhone meraklıları bavulları ve uyku tulumları ile sırada beklediler. HD video çeken iPhone 4.5 megapiksel kamerası va WiFi kablosuz ağ üzerinden görüntülü konuşma olanağı sunan FaceTime uygulamasıyla dikkat çekiyor. Yeni iPhone 4, 16 GB kapasiteli modeli 199, 32 GB kapasiteye sahip modeli 299 dolara ABD'de satılacak.

iPHONE 4'ÜN ÖZELLİKLERİ

1. HD video kayıt ve iMovie
iPhone'un HD video kaydetme özelliği büyük ilgi çekmeyi başardı. 30 FPS kayıt imkanı çok iyi.

Dokunarak odaklama, kolayca paylaşma ve dahili video ışığı ile karanlık ortamlarda bile aydınlık video çekme imkanı sunuyor. iMovie de gösteride sergilendiği gibiyse bir cep telefonundan beklenmeyecek kadar iyi çalışıyor.

Bu uygulama yaklaşık 12 TL'ye satılıyor.

2. Yeni 5MP kamera ve LED flash
iPhone'un 3.2 MP'lik zayıf kamerası büyük eleştiriler alıyordu. Apple bunları dikkate alarak 5MP bir kamera ile durumu düzeltti ve LED flash ile destekledi.

10 MP ve üstü kameralı telefonlarla yarışabilmesi için de 5MP çözünürlüğü 3.2 MP ile aynı alana sıkıştırarak piksel başına daha fazla ışık düşmesini sağladı, yani kaliteyi arttırdı! İşte bu yüzden bu 5MP standart bir 5MP kameradan daha kaliteli

3. Retina display
iPhone 4'ün en farklı yanı artık diğer telefonların gerisinde kalan ekran konusunda bir hamle yapması oldu.

960x640 çözünürlükte, 326ppi ile 4 katı daha yoğun piksel ile kaliteli görüntü sunuyor. Ancak hala LCD kullanılıyor.

4. FaceTime
FaceTime, Apple iPhone kullanıcılarını heyecanlandırdı ama geri kalan bütün 3G kullanıcıları için gayet normal ve dikkat çekmeyen bir özellik olarak kaldı.

5. En incesi o oldu
9.6 mm kalınlığında cep dostu bu telefonun yanında eski telefon kalın kalacak. Zaten Apple da eskisini bırakıp bunu almanızı istiyor.

Çelik ve cam kasa daha sağlam bir yatırım hissi doğuruyor. Apple'dan hem tasarım, hem ticari açıdan büyük başarı.

6. Jiroskop
Apple'ın kattığı hareket hasasiyeti sayesinde iPhone 4 tam bir oyun donanımı haline geliyor. Farklı platformlar için de uzaktan kumanda uygulamalarıyla etkileyici sonuçlar bekleyebiliriz.

7. Pil ömrü
Pilin daha büyük olduğu daha önceden anlaşılmıştı, ama yüzde 40 daha uzun pil ömrü genel kullanıcıyı en çok mutlu eden özellik olabilir.

8. Apple işlemci
Apple A4 işlemci kullanıldığı söylense de Steve Jobs bu işlemcinin hızını ve özelliklerini söylemedi. Bu kadar basit bir bilgi neden verilmedi, işte bu akılları kurcalamayı sürdürüyor.

9. Bing araması
Steve Jobs "Microsoft bunda çok iyi iş çıkarmış. Bir deneyin, gayet etkileyici" diyerek Microsoft'un Bing arama motoruna da bir övgü gönderdi.

iPhone 4 kullanıcıları varsayılan arama motoru olarak Bing'i seçebiliyor.

10. iPhone OS 4.0 bitti
Microsoft Windows Mobile'ı Windows Phone 7 yapar da Apple durur mu? Artık iOS var!

11. iBooks'a doping
Özellikle iPad için yapılsa da iPhone 4 de online kitap hizmetinden faydalanacak. Dahili PDF okuyucu, not alabilme gibi hoş özellikler eklendi ve eklenmeyi sürdürüyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla