AMD Opteron 4000 serisi çok iddialı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

AMD Opteron 4000 serisi çok iddialı

Mesaj gönderen uçs »

Dünyanın çekirdek başına en düşük enerji tüketen sunucu işlemcisi.GigaOm Structure Bulut (Cloud) Bilgi İşlem ve İnternet Altyapısı konferansında bugün, AMD yeni AMD Opteron™ 4000 Serisi platformunun hazır olduğunu açıkladı.

Söz konusu platform, başından itibaren, son derece esnek, güvenilir ve yüksek enerji verimliliğine sahip 1 ve 2P sistemlerine ihtiyaç duyan bulut (cloud), yüksek ölçeklenebilir (hyperscale) veri merkezi ve KOBİ müşterilerin taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış ilk sunucu platformu.

Bu platform aynı zamanda, AMD İliştirilmiş Çözümler kanalıyla telekomünikasyon sunucuları, bellek ve dijital işaretler gibi üst sınıf iliştirilmiş sistemlerin hizmetine de sunulmaktadır. Bugünden başlayarak, önümüzdeki aylar boyunca, Acer Group, Dell, HP, SGI, Supermicro, ZT Systems ve pek çok başka kanal ortağından ilgili sistemlerin gelmesi bekleniyor.

AMD Opteron 4000 Serisi platformu, çekirdek başına 6W’tan daha düşük bir düzeyde, dört ve altı çekirdekli performans sağlayarak bir önceki kuşak platformlara göre aynı enerji bütçesiyle iki kattan fazla sunucuya imkan tanıyor.

AMD Opteron 4000 Serisi platformu 8 ve 12 çekirdekli AMD Opteron 6000 Serisi platformu ile yonga seti açısından uyumlu ve 2011’de tamamlanması planlanan yeni “Bulldozer” çekirdeği desteklemesi planlanıyor.

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Cevapla