Windows 7 ezber bozuyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Windows 7 ezber bozuyor!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Windows 7 yüzde 10'u aştı!

Windows 7 dur durak tanımıyor; hız kesmiyor: İşte son Windows'un geldiği akıl almaz nokta...

NetApplications araştırmalarına göre Windows 7 geçtiğimiz ay itibariyle yüzde 10 pazar payını geçmeyi başardı.

Resim

Microsoft 2009 sonu itibariyle 60 milyondan fazla Windows 7 sattığını açıklamıştı. Bu hızlı satış süreci 2010'un ilk çeyreğinde de devam etti.

Şubat ve Mart ayları arasında diğer Windows işletim sistemleri düşerken, Windows 7 yükseldi. Windows XP'deki düşün yüzde 1.03 oldu ve payı yüzde 64.46'ya geriledi. Windows Vista yüzde 0.50 düşerek yüzde 16.01'e geriledi.

Windows 7 yüzde 1.31 çıkarak yüzde 10.23 pazar payına ulaşmayı başardı. Ve hiç yavaşlamadan devam ediyor.

Vista ile kıyaslaması

Resim

Windows 7'nin pazar payı hızla artıyor dedik, peki ne kadar hızlı? İşte tabloda bunun bir özetini görebilirsiniz.

Windows Vista çıkışından sonra 6 aylık bir süreçte yüzde 4.54 pazar payına ulaşabilmişti. Windows 7 ise bunu ikiye katladı ve hızla artmaya devam ediyor.

Windows 7'nin pazar payını 3 ila 4 ay içerisinde Windows Vista'nın günümüzdeki pazar payını geride bırakması bekleniyor. Bu esnada Windows XP'den kopuş da hızlanıyor.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

CHIP Online
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Re: Windows 7 ezber bozuyor!

Mesaj gönderen modestus »

Bu esnada Windows XP'den kopuş da hızlanıyor.
hahaha hahaha

geçen hafta birisi leptop windows7 yüklü gelen üç tane bilgisayarı xp'ye çevirdim üçündede şikayet aynıydı, hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

arasira sirketlerin ufak defek Pc islerini yapmaya gidiyorum , tek bir sirkette bile vista veya windows 7 görmedim , gecmeyi de kesinlikle düsünmüyorlar bu herifler aptal degilse bir bildikleri vardir
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen diceratops »

Adamlar ne yapsalar olmadı.Geçemiyorlar şu Xp'yi :D Xp hala kapış kapış...
Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen RealKiss »

XP gibi sistem yok :) Ama mecburen Windows 7 kullanıyorum.. Laptobun biosuna Vista yi gömmüsler, AHCI lar ile XP kuruyorum ama driverlerin tamamını oturtamıyorum.. Vista da kullanılmayacağına göre, Win 7 ;)
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen diceratops »

Katılıyorum.Yeni laptoplar xp'yi kabul etmiyor.İlle Vista veya 7 kullanıcaksın :)
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus »

packard bell bir ay önce alınmıştı..
tamam zor oluyor ama imkansız değil..
Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3

modestus yazdı:packard bell bir ay önce alınmıştı..
tamam zor oluyor ama imkansız değil..
Standrat donanımlar problem değil.. Örneğin ekran kartı 4650.. Eğer senin firman xp driveri cıkarmadıysa aynı ekran kartını cıkaran başka bir marka cıkarıyor.. Yada bir şekilde kuruyorsun.. Ben onları kurmuştum.. Ama markanın kendine has özelliklerini başka yerden temin etme şansın olmuyor.. Örneğin dokunmatik medya panelini çalıştıramıyorum.. Ayrıca çok film izleyen birsi olduğum için Media Center üzerinde uzaktan kumandanın ve dokunmatik tuşların tam anlamıyla çalışmaması beni biraz rahatsız ediyor :) İşte bunlar imkansız kısımları..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

benim laptopta vistali geldi tam 6 ay driever aradim (üeritciler kasten xp driveri cikarmamis), ama oldukca inatciyimdir , taktimmi takiyorum , buldumda ogünden beridir lisansli vistayi cöpe attim ve xp kullaniyorum , vista hayatimda gördügüm ve görebilecegim en berbat isletim sistemi , yemin ediyorum o kötü denen windows Me vistaya bin ceker (sahsi fikrim)
Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3

vista hayatimda gördügüm ve görebilecegim en berbat isletim sistemi , yemin ediyorum o kötü denen windows Me vistaya bin ceker (sahsi fikrim)
Tamamen katılıyorum.. Vistadan daha lanet, daha berbat bir işletim sistemi göstebilicek birisi varmı ki :)