Sosyal ağ tehditlerinden korunun

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Sosyal ağ tehditlerinden korunun

Mesaj gönderen uçs » 02 Nis 2010, 11:27

Resim

IE 8 sosyal ağlar için en güvenli web tarayıcısı. En yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı...

Amerika merkezli bağımsız araştırma kurumu NSS Labs tarafından gerçekleştirilen test, Internet Explorer 8’in sosyal ağlara yönelik tehditlere karşı en yüksek güvenliği sunduğunu ortaya koydu.

İnternet’te popülerliği giderek artan sosyal paylaşım ağları diğer yandan bilişim suçları için bir platform oluşturabiliyor. Facebook, Twitter gibi ağların kullanıcıları arasında gelişen güven bağları, kötü niyetli yazılımların hızlı bir şekilde yayılımı için ortam sağlıyor.

Amerika merkezli bağımsız araştırma kurumu NSS Labs, güncel İnternet tarayıcılarının bu tür tehditlere karşı sunduğu güvenlik derecesine yönelik bir test gerçekleştirdi.

Test sonuçları, Microsoft Internet Explorer 8’in, bu alanda rakiplerini açık bir farkla geride bıraktığını kanıtladı. Internet Explorer 8, test sırasında kötü niyetli yazılımları önlemede, en yakın rakibine kıyasla yaklaşık 3 kat daha başarılı oldu. Internet Explorer 8, tehditleri % 85 oranında önlerken, en yakın iki rakibi % 29’da kaldı.

NSS Labs tarafından hazırlanan test raporunda, Microsoft Explorer 8’in bu başarısı, “olağanüstü” olarak tanımlandı.

Internet Explorer 8 İnternet’te güvenli sörf ortamı yaratıyor

Yenilikçi yazılımları ile kullanıcılara güvenli İnternet ve bilgisayar deneyimi sunmayı hedefleyen Microsoft’un en yeni web tarayıcısı olan Internet Explorer 8, sanal ortamda sörf yapmak isteyen tüketicilerin büyük bir çoğunluğu tarafından tercih ediliyor. NetMarketShare tarafından gerçekleştirilen ve piyasadaki web tarayıcılarının kullanım oranlarına göre değerlendiren bir araştırmaya göre Internet Explorer, en çok tercih edilen web tarayıcısı olma özelliği taşıyor.

NetMarketShare araştırmasına göre en çok tercih edilen web tarayıcısı Internet Explorer 8, geçen yıl sunulmasına rağmen en son web teknolojileri ve kullanım avantajlarıyla yaygınlığını artıracağa benziyor.

Dünya üzerinde 1,2 milyar Windows kullanıcısının geri bildirimleriyle her geçen gün daha da geliştirilen güvenlik altyapısı ile Internet Explorer özellikle bilgisayar kullanıcılarını İnternet ortamından kaynaklanan casus yazılımlar ve yemleme girişimlerinden koruyan güçlü bir kalkan olma işlevi görüyor.

Internet Explorer 8’in kullanıcılara web’de güvenli sörf olanağı veren ileri teknolojileri bu web tarayıcısının kullanımını son derece cazip hale getiriyor. Microsoft’un bu tarayıcıyla ilgili oluşturduğu blogda yer alan bir makale, IE8’le gelen SmartScreen filtresinin bu ürün piyasaya çıkar çıkmaz 80 milyon adet casus yazılımı önlediği yer alıyor. Bu ay yapılan bir ölçümleme ise Internet Explorer 8 Smart Screen filtresinin yakaladığı casus yazılım sayısının 350 milyona çıktığını gösteriyor. Filtre her gün ortalama 2 milyon casus yazılımın IE8 kullanıcılarının bilgisayarına bulaşmasını önlüyor. Güvenli internet deneyimini yaşamanız için Internet Explorer 8’i www.microsoft.com/ie adresinden indirebilirsiniz.

Günümüzün bir diğer önemli İnternet tehdidi olan yemleme (phishing) girişimleri ise çevrimiçi kimlik hırsızlığı yoluyla tüketicileri finansal açıdan zarara uğratmayı hedefliyor. Kullanıcıların yanlış sitelere yönlendiren phishing eylemleri, daha sonra bu sitelere kişisel bilgilerini giren bireyleri dolandırmaya kadar varan bir dizi eylemi tetikliyor. Bu girişimlere bir önlem olarak Internet Explorer 7 ile gelen Phishing Filter, web tarayıcının yeni sürümünde daha da geliştirildi. Internet Explorer 7 ve 8’in bugüne kadar blokladığı yemleme sitelerinin sayısı 125 milyonu geçmesi, bu ciddi suçun günümüz dünyasında ne kadar yaygın bir olgu olduğunu gözler önüne seriyor.

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla