Microsoft'tan 20 milyon AB Vatandasina Egitim

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4951 kez

Microsoft'tan 20 milyon AB Vatandasina Egitim

Mesaj gönderen velociraptor »

Dünya devi Microsoft, bilgisayar sektöründeki diger sirketlerle ortaklik kurarak AB ülkelerindeki 20 milyon kisiye 2011'e kadar teknoloji egitimi verecegini acikladi. Microsoft international'in baskani Jean-Philippe Courtois, Portekiz'in baskenti Lizbon'da yaptigi aciklamada, bu teknoloji egitimi projesinin daha ziyade issiz genclerle en yasli calisanlara yönelik oldugunu, 60 milyon avro yatiracak Cisco Systems ve State Street sirketlerinin de projeye ortak olacagini kaydetti. Lizbon'da AB hükümetlerinin yetkililerinin katilacagi Microsoft'un yillik Forum toplantisinin acilisinda konusan Courtois, egitim programinin adinin ''istihdam icin Avrupa beceri ittifaki'' oldugunu belirtti. Avrupa Komisyonu Baskani Jose Durao Barroso da, basinda oldugu kurumun hedefinin yenilikleri kolaylastiran bir ortam yaratmak oldugunu söyledi. Barroso, bu hedefe ulasabilmek icin yenilikler alaninda kamu yatirimlarinin daha iyi olmasi, finansmana daha kolay sekilde ulasilmasi, daha fazla esneklik, nitelikli isgücü ve somut pazarlara giris gerektigini kaydetti. Microsoft tarafindan düzenlenen Forum, bugün ve yarin Lizbon'da 600 kadar Avrupali hükümet, teknoloji ve arastirma konusunda faaliyet gösteren sirket temsilcisini bir araya getirecek. Microsoft'un patronu Bill Gates'in de foruma katilmasi bekleniyor.
Habertürk