Commodore 64 yeniden iPhone'da

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Commodore 64 yeniden iPhone'da

Mesaj gönderen uçs » 14 Kas 2009, 03:23

iPone uygulamalarının en ilginçlerinden birisi olan Commodore 64 emülatörü bir takım badireler atlattıktan sonra tekrar bizlerle.
Bilindiği üzere iPhone uygulamalarının satış noktası olan App Store'da geçtiğimiz Eylül ayında bir hareketlilik yaşanmıştı. Manomio adlı firmanın ürünü olan Commodore 64 emülatörü içerisinde bulunan BASIC programlama dili derleyicisi yüzünden mağazadan atılmıştı. Bu derleyiciyi kullanarak kendi programlarını yazan bazı kötü niyetli kişilerin iPhone'lar için tehlike oluşturduğuna kanaat getiren App Store yöneticileri uygulamanın satışını durdurmuşlardı.

Yapımcı firma olan Manomio, Commodore 64 emülatörü içerisinden bu derleyiciyi ve ROM dosyasını çıkararak uygulamanın tekrar satışa çıkması için Apple'a başvuruda bulundu. Tehlikenin geçtiğine karar veren App Store yetkilileri de uygulamayı tekrar satışa açtı.

Resim

Emülatörle birlikte; Dragons Den, Le Mans, International Basketball, International Soccer, International Tennis, Jupiter Lander, Arctic Shipwreck ve Jack Attack oyunları ücretsiz olarak geliyor.

Bu uygulamayı satın almak isterseniz 5 doları gözden çıkarmanız gerek. Daha fazla bilgi almak için http://www.c64iphone.com adresine bakabilirsiniz.

http://www.c64iphone.com/

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1128
Kayıt: 25 Nis 2010, 08:39
cinsiyet: Erkek
Konum: internet
İletişim:

Re: Commodore 64 yeniden iPhone'da

Mesaj gönderen lord_leo » 13 Ağu 2010, 22:42

:)
Ben Giderim, Tadım Kalır...

Cevapla