Uçak hızında tren

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Uçak hızında tren

Mesaj gönderen uçs » 30 Eki 2009, 01:00

Resim

İstanbul- Ankara arasına uçak hızında tren geliyor.

Ankara-İstanbul hızlı tren projesi için Ankara'ya uzay istasyonu görünümünde bir gar inşa edilecek. Garda 5 yıldızlı otel bile olacak.

Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD, Ankara’ya, inşa edilecek 5 yıldızlı hızlı tren garı için ihale hazırlıklarını tamamladı. Ulaştırma Bakanlığı, 100 milyon dolarlık yatırım gerektiren projeyi yap-işlet-devret (YİD) yöntemiyle ihale etmek için Yüksek Planlama Kurulu’na (YPK) izin başvurusunda bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, ihaleye onayın hemen ardından çıkabilecek durumda olduklarını söyledi. Yetkililer, yabancı yatırımcıların projeyi çok yakından izlediğini belirterek, “Avrupa’dan ve Uzakdoğu’dan dünyanın pek çok ülkesinden yatırımcılar projeye ilgi duyuyor” dedi

TOBB İHALESİZ İSTEDİ

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, projeye, gündeme geldiği dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) talip olduğunu anımsatarak, “TOBB, gümrük kapılarında olduğu gibi projenin yapımını ihalesiz üstlenmek istemişti. Projenin TOBB’a ihalesiz verilmesi mümkün değil. Gar için açılacak ihaleye TOBB da girebilir” dedi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, daha önce yaptığı açıklamada, dünyanın önde gelen otel işletmecisi Hilton’un projede yer alacak 5 yıldızlı otele talip olduğunu belirtmişti. Karaman, TCDD’nin eski ikinci bölge binası ile halen misafirhane olarak kullanılan binanın otele dönüştürüleceğini vurgulamıştı. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere diğer illere de sırasıyla benzer garların inşa edileceğini söyledi.

GÜNDE 50 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK

Ankara Hızlı Tren Garı, uzay istasyonu görünümünde tasarlandı. Ankara-İstanbul hızlı tren hattının ilk istasyonu olan gar bünyesinde örneklerine Avrupa’da sıkça rastlanan 5 yıldızlı otel, alışveriş merkezleri, sinema, tiyatro ve sergi solanları, sosyal tesisler ile lüks lokanta ve restoranlar bulunacak. Garın, günde 50 bin kişiyi ağırlaması bekleniyor.

veteknolojiKullanıcı avatarı
Devils
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 694
Kayıt: 31 Ağu 2007, 23:27
cinsiyet: Erkek

Re: Uçak hızında tren

Mesaj gönderen Devils » 30 Eki 2009, 11:26

:) :) Bekliyoruz ..

Kullanıcı avatarı
myami
Byte3
Byte3
Mesajlar: 104
Kayıt: 10 May 2009, 16:19

Re: Uçak hızında tren

Mesaj gönderen myami » 31 Eki 2009, 19:51

Ardindanda Uçak hızında Kazayi görüyOruz..

uçak hizinda denilmis ama kaç hiz yapacagi yazmiyor

Kullanıcı avatarı
dj747
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 250
Kayıt: 03 Şub 2008, 03:34
cinsiyet: Erkek
Konum: Kocaeli

Re: Uçak hızında tren

Mesaj gönderen dj747 » 01 Kas 2009, 00:34

Daha normal hızdaki trenler gidemezken en hızlısından alsınlar :x Seviyorum bu devleti :lol: Gitmeden güle güle harcayın.Sıra bize gelince o raylara sizi oturtucaz :))

Cevapla