Avea 3G fiyatlarını açıkladı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Avea 3G fiyatlarını açıkladı

Mesaj gönderen uçs » 27 Tem 2009, 16:01

Cep telefonu operatörü Avea, yeni nesil iletişim teknolojisi 3G ile ilgili fiyatları, düzenlediği bir basıntoplantısı ile açıkladı.

Resim

Avea, 3G teknolojisiyle ilgili hedeflerini, çalışmalarını ve sunacağı hizmetlerini Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ceyda Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında tanıttı.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany; “Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’de 3G döneminin başlamasını heyecanla karşılıyoruz ve bu teknolojinin sunduğumuz yakınsama hizmetlerini tamamlayacağına inanıyoruz. Diğer teknolojilerde olduğu gibi 3G’de de Türk Telekom Grubu olarak öncü rolümüzü sürdüreceğiz ve değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Avea 3G Teknolojisi ile Abonelerine Neler Sunacak?
•3G’ye geçen Avea aboneleri mevcut ses tarifelerini, aynı koşullar ile kullanmaya devam edecekler.
•Görüntülü konuşmanın bedeli dakikası 10 Kr/1 Kontör olacak.
•Abonelere 30 Temmuz – 31 Ekim tarihleri arasında her yöne 15 dakika ücretsiz görüntülü konuşma imkanı sağlanacak.
•Aboneler, 5 TL’den başlayan paketler ile sınırsız TV izleyebilecek veya izledikçe ödeyecek.
•Seçİzle hizmeti ile Avea aboneleri diledikleri dizi, film, belgesel yada müzik kliplerini cep telefonlarına 18 SMS / 3.5 TL’den başlayan fiyatlarla cep telefonlarına indirebilecek ya da indirmeden anında izleyebilecekler.
•Müzikİndir hizmeti kapsamında, 3G aboneleri 100 binden fazla yerli ve yabancı şarkıyı 2009 sonuna dek ücretsiz olarak ister cep telefonlarına, ister bilgisayarına indirebilecek.
•Tek bir numarayla birçok servise anında erişim sağlayan Video portal hizmeti çerçevesinde ise aboneler, 9080’i görüntülü arayarak menülerden diledikleri servise dakikası sadece 10 Kr/1 Kontör’e ulaşabilecek.
•3 aylık kampanya süresi boyunca internet paketleri mevcut fiyatlardan, ancak daha yüksek kapasite ile sunulacak. Aboneler cepte internet için; 100 MB’lik paketten 8 TL/49 kontör’e, 2GB’lik paketten ise 35 TL/199 kontöre faydalanabilecek.
•Yine bu kampanya süresince bilgisayardan mobil internete erişimde ise 35 TL’ye 1GB yerine 2GB, 55TL’ye ise 4 GB yerine 6GB kapasite sunulacak.
•İlk 3 ay içerisinde 12 ay boyunca Avea Internet Paketi’ne üye olan abonelere USB Modem ve ayda 600 dakika TTNET WiFi hediye edilecek.

Avea’nın 3G Paketleri:
•3G Hoşgeldin Paketi:
Ayda 7 TL karşılığında
30 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuşma
1 saat ücretsiz Mobilvizyon
100MB data
Seçİzle: 1 içerik

•3G Standart Paket:
Ayda 17 TL karşılığında
60 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
3 saat ücretsiz Mobilvizyon
250MB data
Seçİzle: 2 içerik

•3G Süper Paket:
Ayda 27 TL karşılığında
150 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
5 saat ücretsiz Mobilvizyon
500MB data
Seçİzle: 3 içerik

CNETuçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Re: Avea 3G fiyatlarını açıkladı

Mesaj gönderen uçs » 27 Tem 2009, 16:03

3G'de tuzağa düşmeyin

Resim

Teknoloji meraklılarının sabırsızlıkla beklediği 3G, fırsatçıları da harekete geçirdi.

Çin malı telefonlar, 3G ile birlikte kapış kapış satılırken uzmanlardan uyarı geldi: "Tüm detayları inceleyin. Önünde kamerası olan her telefon 3G'li değil"

Cep telefonu ithalatçıları, henüz Türkiye'de 3. Nesil (3G) uyumlu telefon satışının beklenen seviyelere çıkmadığını belirtirken vatandaşın hizmeti gördükten sonra telefon alması uyarısında bulundu. 150 TL'den başlayan fiyatlarla satılan Çin malı 3G'li telefonların, sistemin şu anda denenememesi nedeniyle yanıltıcı olduğunu vurgulayan uzmanlar hizmet başladıktan sonra mağdur olanların sayısının ortaya çıkacağını belirtiyor.

Türkiye'de ilk yerli telefon üretimini başlatan Gençcell'in Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Çin malı telefonların piyasada yaşattığı sıkıntının altını çizdi. Gölcü, 3G uyumlu diye satılan bu cihazlara karşı vatandaşı uyararak, "Önünde kamerası olan her telefon 3G uyumlu değil" dedi.

CNET

Cevapla