Android raporu Windows Mobile'ı üzecek

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Android raporu Windows Mobile'ı üzecek

Mesaj gönderen uçs » 27 Tem 2009, 01:29

Resim

Admob, Android raporunda çarpıcı bilgiler sunuyor. Mobil metrik raporunda ise Apple'ın OS cihazlarının dünyaya yayılma hızını yakından görüntülüyor.

Resim

Android severlere iyi haberlerimiz var. Mobil reklam dağıtımı ve ölçümleme kuruluşu Admob'un bu ay yayınladığı ölümlere göre Android işletim sistemine olan talep son ay içeriisnde yüzde 25 yükselmiş. ile ilgil çalışması: "Aylık süreçlerde Android işletim sistemine olan talep yüzde 25 arttı. Android işletim sistemli telefonların toplam yaratılan talep adedindeki payıysa ilk defa Windows Mobile'ın önüne geçmiş durumda. Buna göre, yaratılan talep oranlarındaki sıralama şöyle oluşmuş:

iPhone OS - %47

Symbian - %34

RIM OS - %7

Android - %5

Windows Mobile - %4

Palm OS - %2

Diğer - %1

Rapordaki bir diğer bilgi ise, iPhone ve iPod Touch'ların yüzde 46'sının ABD dışı ülkelerde kullanılıyor olması. Bu da Apple'ın dünya çapında ciddi bir yayılıma eriştiğini gösteriyor.

Araştırmada ayrıca şu sonuçlara ulaşıldı: ABD dışında, Fransa, Almanya ve İngiltere en çok iPhone/Touch kullanımına sahip. Bugüne kadar satılan 45 milyon iPhone işletim sistemli cihazdan 25 milyonu ABD'de satılmış. ABD'de 12 milyon Touch ve 13 milyon iPhone var.

VeTeknolojiCevapla