EEE PC'den Sonra EEE Phone

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

EEE PC'den Sonra EEE Phone

Mesaj gönderen uçs »

Resim

2008 yılı, dizüstü bilgisayarlar açısından pek çok yeniliği beraberinde getirmişti.

Özellikle Asus'un EEE PC'leri, ufak boyutları ve düşük maliyetleri ile dizüstü bilgisayar konusuna yeni bir bakış açısı sunmuştu.

Asus sözcüsü Jonney Shih, geçtiğimiz günlerde aynı EEE PC'lerde olduğu gibi, "EEE Phone" adında düşük bütçeli bir cep telefonu platformu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Üstelik bu platform sayesinde, EEE Phone'ların diğer elektronik cihazlar için bir uzaktan kumanda olarak da kullanılabileceği söylenenler arasında.

Şu an için EEE Phone'larda hangi işletim sisteminin kullanılacağı ya da teknik özelliklerinin ne olacağıyla ilgili fazla bilgi verilmediyse de, kullanılacak olan işletim sisteminin, diğer pek çok Asus markalı mobil cihazlarda olduğu gibi Windows Mobile olacağı söyleniyor. Birtakım kaynaklarsa, Asus EEE PC'lerde hem Linux hem de Windows desteğinin sunulmasını göz önünde bulundurarak, EEE Phone'larda da hem Google'ın açık kaynaklı mobil işletim sistemi olan Android hem de Windows Mobile desteğinin sunulacağını belirtiyor.

veteknoloji