Google Maps'teki hazine !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Google Maps'teki hazine !

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Google Maps'i kullandı, hazine buldu!

Google Maps pek çok amaç için kullanıldı, ama hazine aramak bunlardan biri değildi. Şimdiye kadar.

Ülkemizde de oldukça çok sayıda bulunan hazine arayıcılarının, uzun zamandır özel detektörler kullandığını biliyoruz. Peki ama Google Maps'in de bu amaçla kullanıldığını biliyor muydunuz? ABD'li 39 yaşındaki bir müzisyen olan Nathan Smith, Google Maps sayesinde 1822 yılından kalma bir gemi enkazının yerini tespit etti. Hazine arama merakının Nicholas Cage'in başrolünü oynadığı National Treasure filmini izledikten sonra başladığını söyleyen Smith'in bulduğu hazinenin değeri yaklaşık 3 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Ne yazık ki Smith için hazineyi almak, bulmak kadar kolay değil. Çünkü gemi enkazının gömülü olduğu yer konusundaki tartışmalara bir anda, civardaki arazinin sahibi de dahil oldu ve avukatını Smith'in arazisini kazmasını engellemekle görevlendirdi. Smith ise bölgenin Mission Nehri'ne dahil olduğunu dolayısıyla ABD yasalarına göre ilk başvuruyu yapanın kazı yapma hakkına sahip olduğunu iddia ediyor. Müzik kariyerinde 1990 yılından beri kayda değer bir gelir sağlayamayan Smith davayı kazansa bile bu kez de bu çapta bir kazı yapmak için gerekli yatırıma sahip olmaması engeliyle karşılaşacak. Davayı kazanacağına çok inanan Smith, şimdiden hazineye ortak olmak isteyecek yatırımcılar aramaya başladı bile.

veteknoloji

İlave not Editlenmiştir..uçs
Kullanıcı avatarı
unlucky
Byte2
Byte2

Re: Google Maps'teki hazine !

Mesaj gönderen unlucky »

ben sınav zamanları adres bulmak için kullanıyorum valla çok yararı oluyor elimle koymuş gibi buluyorum
Kullanıcı avatarı
sertek
Bit
Bit

Re: Google Maps'teki hazine !

Mesaj gönderen sertek »

çok güzel bir program heryeri görebiliyoruz
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez