Photoshop değil gerçek !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Photoshop değil gerçek !

Mesaj gönderen uçs » 05 Ara 2008, 02:00

Resim

Düyanın en büyük yazılım devlerinden Adobe Systems, 600 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Dünyanın en büyük tasarım yazılımları üreten firması Adobe Systems, şirketin bütün birimlerinden, çalışma gücünün yüzde 8'ine denk düşen 600 kişiyi işten çıkaracağını, işten çıkarmaların maliyetinin 44 ila 50 milyon dolar olacağını açıkladı.

Şirketin üst yöneticisi (CEO) Shantanu Narayen, ''küresel ekonomik krizin dördüncü çeyrekte şirketin gelirlerini önemli ölçüde etkilediğini'' söyledi.

Bu arada, dünyanın önde gelen uçak motoru, uzay itki sistemleri ve endüstriyel gaz türbinleri tasarım, imalat ve bakım firması Pratt & Whitney, küresel ekonominin yavaşlaması nedeniyle havayollarının siparişlerini iptal etmesi ya da ertelemesi kaygıları üzerine 350 kişiyi işten çıkaracağını bildirdi.

Şirketin sözcüsü Jennifer Whitlow, işten çıkarmaların, şirketin 38 bin kişiden fazla olan çalışma gücünün yüzde 1'inden azını etkileyeceğini ve derhal uygulanacağını söyledi. Whitlow, ''ekonomi, hiç şüphesiz küresel havacılık piyasasını etkiledi. Havayolları, yapım maliyetlerini azaltmaya çalışıyor ve biz de bu zincirin bir parçasıyız'' dedi.

Pratt & Whitney, Boeing 747 ve 777 ile Airbus A300 yolcu uçaklarının yanı sıra Lockheed Martin'in F-22 ile F-35 savaş uçağının (Müşterek Saldırı Uçağı) motorlarını üretiyor.

veteknolojiCevapla