OpenOffice yeni arayüzüne kavuşuyor !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

OpenOffice yeni arayüzüne kavuşuyor !

Mesaj gönderen uçs » 03 Ara 2008, 17:06

Resim

Ücretsiz ofis paketi OpenOffice.org yeni, devrimsel bir kullanıcı arabirimi sunmaya hazırlanıyor.

OpenOffice sadece az kişinin bildiği bir yazılım olmaktan çıkıp gerçek bir Microsoft Office alternatifi olalı bayağı bir zaman geçti. Fakat şu sıralar kullanıcı arabiriminin eskimiş ve karışık olduğuna dair eleştiriler artmaya başladı. Hal böyle iken iyileştirme sinyallerinin gelmesine şaşmamalı.

İşte bu eleştiriler ışığında Sun geliştirme takımı "Renaissance" (Rönesans) projesini hayat geçirdi. Proje grubu şimdiye kadarki kullanıcı alışkanlıklarını değerlendirecek, tecrübeli ve yeni kazanılmış kullanıcılarla var olan arayüz hakkında bir anket yapacak ve bu araştırmanın sonucunu kendi fikirleriyle birleştirip OpenOffice.org'un bir sonraki sürümünün yeni arayüzünü ortaya çıkaracak.

Buna benzer adımı Microsoft'un Office takımı da attı ve nihayetinde Office 2007 ile Ribbon ismindeki kullanıcı arabirimini devreye soktu. Yapılan birçok test bu yeni arayüz sayesinde yeni kullanıcıların Office paketini daha kolay kullanabildiklerini ortaya çıkardı. Buna karşın Office profesyonellerini meşakkatli bir alışma dönemi bekliyordu.

veteknolojiCevapla