Xerox dan bir ilk : Cep tarayıcısı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Xerox dan bir ilk : Cep tarayıcısı

Mesaj gönderen uçs » 15 Eki 2008, 02:03

Resim

Xerox, elde tasınabilecek 300 gr agırlıgında, 29 cm uzunlugunda bir doküman tarayıcısını A.B.D’de satısa sundu.

Sık seyahat edenler artık yanlarına dizüstü bilgisayarı ile birlikte tarayıcı cihazı da alabilecekler. Güç destegini, elektrik baglantısı istemeden bilgisayarın USB girisinden alan ve 199 dolar fiyatı ile A.B.D’de satısa sunulan renkli doküman tarayıcısı Xerox Travel Scanner 100, ebatları kadar, tarama performansıyla da görenleri sasırtıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji sirketlerinden Xerox, piyasaya sundugu Xerox Travel Scanner 100 adlı ilk renkli küçük mobil tarayıcı cihazı ile mobil çalısanlara önemli bir yenilik sunuyor. Sadece 5 cm eni, 28,9 cm boyu, 3,8 cm yüksekligi ve 300 gr agırlıgı olan Xerox Travel Scanner 100, elektrik ihtiyacını baglanacagı bilgisayarın USB girisinden karsılıyor.

Xerox Travel Scanner 100, Xerox’un DocuMate model tarayıcıları ile birlikte sunulan doküman yönetimi yazılım uygulamalarını kusursuz bir sekilde destekliyor. Xerox’un ürün grubundaki en hesaplı tarayıcılarından biri olan Xerox Travel Scanner 100, dakikada 4 sayfa renkli, 6 sayfa siyah-beyaz tarama yapıyor. Xerox Travel Scanner 100, 600 dpi optik çözünürlügünde, 24-bit derinliginde, kartvizitten A4 ebata kadar çesitli form ve boyutlardaki kagıtları elektronik ortama aktarıyor. Küçük tasarımı ile kolaylıkla tasınabilen, ince ve sık görünümlü Xerox Travel Scanner 100, bir kutu koladan daha hafif ve sadece 300 gr. agırlıga sahip.

Xerox’un yeni mobil tarayıcısı üzerinde çalısan patentli “Paper Driven” ve “AutoLaunch” yazılımları sayesinde, dokümanı cihaza yerlestirir yerlestirmez, tarama islemi otomatik olarak baslıyor. Günde 500 sayfa tarama kapasitesi olan Xerox Travel Scanner 100, “Tek Tus Tarama (Visioneer OneTouch)” özelligi ile tek bir tusa basılarak kolayca tarama yapıyor. Böylece, taranan dokümanları baska bir hedefe yönlendirmek için ek bir islem yapmaya gerek kalmıyor. Xerox’un piyasadaki diger tarayıcılarından farklı bir özellige sahip olan Xerox Travel Scanner 100, güç kaynagını elektrik yerine, USB destegi ile herhangi bir bilgisayardan alabiliyor.

Boyutu, kurulumu ve kullanım kolaylıgı ile ofis dısında olan ve seyahat eden çalısanların yardımcısı olacak Xerox’un yeni mobil tarayıcısı, fatura, is notları, fotograf, kartvizit ile is toplantılarında dagıtılan A4 ebat kagıt dokümanların hızlıca taranıp, düzenlenerek kolayca paylasılmasını saglıyor.

Ürün ile birlikte kullanıcılara, doküman ve görüntü yönetimi yazılımları da sunuluyor. Bu çözümlerden “Kofaks VirtualReScan”, taranan dokümanların görüntü kalitesini kontrol ediyor ve otomatik olarak görüntü üzerinde düzeltme ve kesme isleminin yapılmasını saglıyor. Tarayıcı üzerinde gelen OCR yazılımı da, taranan dokümanı üzerinde degisiklik yapılabilir bir elektronik dosyaya dönüstürüyor ve böylece taranan doküman üzerinde kelime araması yapılabiliyor, taranan dokümanlar “PDF” dosyasına dönüstürülebiliyor. Bununla birlikte kartvizit bilgisini okuyan “NewSoft Presto! BizCard” yazılımı, kartvizit üzerinde yer alan bilgileri kolayca, Microsoft Outlook Contact, ACT ve Goldmine gibi uygulamalarla, PDA ve akıllı telefonların rehberlerine kaydedilebiliyor.

Windows XP/2000/Vista ortamında çalısabilen ve USB 2.0 baglantısını destekleyen Xerox Travel Scanner 100’ün, yakın gelecekte Türkiye’de de satısa sunulabilmesi için çalısmalar yapılıyor.

veteknolojiKullanıcı avatarı
MEGASEHİR
Byte2
Byte2
Mesajlar: 84
Kayıt: 31 Mar 2008, 15:00
cinsiyet: Erkek
Konum: bende *BEYKOZ* luyum
İletişim:

Mesaj gönderen MEGASEHİR » 15 Eki 2008, 10:49

bizm ülkeye seneler sonra gelir artık
titre ve kendine dön

Cevapla