Lenovo ThinkPad X300

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
teknolojitakipcisi
Bit
Bit
Mesajlar: 16
Kayıt: 19 Ağu 2008, 11:47

Lenovo ThinkPad X300

Mesaj gönderen teknolojitakipcisi » 14 Eki 2008, 10:56

Hepimizin yakından takip ettigi teknolojik gelismeler her gün bizi sasırtıyor. Dizüstü pazarının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan Lenovo’nun ThinkPad serisi bilgisayar teknolojisi konusunda birçok ilke imza atmıs durumda. Yeni seride bizlere performans ve inceligi sunan Lenovo ThinkPad X300; Intel Core 2 Duo islemcisi, 13.3 inç ekranı, darbe ve düsmeye karsı koruma saglayan kafes sistemi, 2 GB bellek kapasitesi, yeni sabit disk teknolojisi olan Solid State Drive (SSD) sürücüsü, inanılmaz 1.9 cm incelik ve 1.5 kg hafifligi ile piyasada yerini alıyor. Lenovo ThinkPad X300, yeni 7 mm inceligindeki DVD yazıcısı istenirse çıkarılıp ilave pil takılarak toplam 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Resim

Suya dayanıklı dizüstü…

ThinkPad ailesinin en yeni üyeleri arasında gördügümüz Lenovo ThinkPad X300 ultra ince yapısı ve hafifliginin yanı sıra özel suya dayanıklı klavyesi sayesinde de kendisine hayran bırakıyor. Lenovo ThinkPad X300 bu özelligi ile klavye kısmının altında bulunan su akıtma kanalları sayesinde klavyeye dökülen suyu tamamen asagıya bosaltıyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarınızın klavyesine kazayla döktügünüz su, bilgisayarınızın bozulmasına neden olmuyor. Bu özelligin yanı sıra yazılımsal sorunlara karsı gelistirilmis olan sistem ve veri kurtarma sistemiyle donatılmıs olan Lenovo ThinkPad X300, virüslere karsı üstün bir koruma sistemine sahip.

Güvenlik ve dayanıklılıkta son nokta

Saglamlık unsuru, bir dizüstü bilgisayarda aradıgınız özelliklerin basında geliyorsa bu bilgisayara göz atmadan geçmeyin. Hafif ve ince yapısına ragmen çok saglam bir yapıda üretilmis olan Lenovo ThinkPad X300, bu özelligini “Roll Cage’’ denen magnezyum alasımlı kafes sistemine borçlu. Lenovo’nun gelistirdigi bu sistem sayesinde dizüstünüz darbe veya düsme sonucu meydana gelebilecek hasarlardan korunmus oluyor. 80 kg. agırlıgındaki bir insanın üzerine çıkmasını bile kaldırabilecek dayanıklılıkta olan Lenovo ThinkPad X300’ün diger bir özelligi ‘‘Aktif Koruma Sistemi’’ sayesinde sabit diskinizin korunup, verilerinizin kurtarılıyor olması. Darbe ve düsmelere karsı araçlarda bulunan ABS sistemine benzer bir görev gören koruma sistemi, sensorlar aracılıgıyla olası darbelere karsı sabit diskinizi ve verilerinizi koruyor.

ThinkPad ürünlerinin sistem özellikleri, görselleri ve fiyat bilgileri için asagıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://selection.lenovo.co.uk/offers.ns ... urkey?openCevapla