Devil May Cry 4 Korsan Mağduru

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Devil May Cry 4 Korsan Mağduru

Mesaj gönderen uçs » 04 Ağu 2008, 01:48

Resim

Capcom, ünlü aksiyon oyunu Devil May Cry 4'ün PC sürümünde kötü giden satısları korsan oyunculuga bagladı. Peki gerçekten bu sefer de suçlu korsan mı?

Devil May Cry 4, serinin fanatiklerinin birçok beklentisini yerine getiren basarılı bir aksiyon oyunu olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarında piyasaya çıktıgında büyük ses getirdi. Ancak oyunun aylar sonra çıkan PC sürümü, Capcom'un açıklamasına göre yeteri kadar satmadı. Bunun sebebi olarak korsan sürümlerin ******* ve benzeri paylasım ortamlarına sızmasını gösteren firma, PC'ye basarılı bir uyarlama yapabilmek için çok çalıstıklarını ve hak ettiklerinin bu olmadıgını savundu.

Oysa korsan oyunculugun, yeni çıkan tüm PC oyunlarını hedefledigi bir gerçek. Kısacası DMC4, korsan magduru olan ilk oyun degil. Capcom'un düsük PC sürümü satıslarında bir pazarlama hatası da olabilir.

Sebep Geç Çıkması Olabilir mi?

Devil May Cry 4 konsollardan hayli zaman sonra bilgisayar için çıkarıldı. Yani DMC4 PC'ye çıktıgında, genis bir kullanıcı kitlesi oyunu zaten yeterince oynamıstı. Dolayısıyla kimse -her ne kadar basarılı bir oyun olsa da- DMC4'e tekrar para vermek istemedi. Diger bir deyisle, Capcom'un ilk hedefe korsanı oturtmadan önce, oyunları hangi platformlara ne zaman çıkaracagını bir kez daha düsünmesinde fayda olabilir.

veteknolojiCevapla