Microsoft, Windows XP satışını durdurdu

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3

Microsoft, Windows XP satışını durdurdu

Mesaj gönderen tasiyici »

Microsoft, Windows XP satısını durdurdu

Microsoft, Windows XP isletim sisteminin perakende satısını durdurdu. sirket, stokların tükenmesinin ardından perakende olarak Windows XP satmayacak ancak üretici firmalarla yapılan anlasma dogrultusunda 2010 yılına kadar henüz Windows Vista isletim sistemi ile çalısmayan bazı dizüstü bilgisayarlar XP isletim sistemi yüklü olarak kullanıcıya gelecek. Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Alper Mestçi, yaptıgı açıklamada, mevcut lisanslı Windows XP kullanıcılarının teknik destek hizmeti almaya devam edecegini bildirdi. Mestçi, sunları kaydetti: ''Yakın zamanda Windows XP için çıkardıgımız Service Pack 3 sürümü, bu destegin süreceginin göstergesi olmakla birlikte, yine Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diger önemli güncellemeleri sunmaya devam edecegiz. Windows XP için kesintisiz destek saglamamızın en büyük nedeni, kullanıcıların uzun seneler boyunca Windows tabanlı bilgisayarlarını koruduklarını bilmemizdir. Bu destegimiz, bütün kullanıcılarımıza mümkün olan en üst seviyede destek verecegimizin taahhüdü olarak degerlendirilebilir.'' Windows XP'ye teknik destek ya da güncelleme hizmetlerinin sunulması, mevcut XP kullanıcılarını 2014 yılına kadar potansiyel siber saldırılardan koruyacak. Öte yandan teknik destegi durdurulan önceki sürümlerden Windows 98 ve Windows ME halen bazı bilgisayarda kurulu bulunuyor. Bu isletim sisteminin kullanıcıları, yazılımlarının güvenlik yamaları çıkarılmadıgı için çesitli tehlikelerle karsı karsıya bulunuyor. Microsoft, söz konusu kullanıcıların zarar görmemeleri için Microsoft'un en son isletim sistemi Windows Vista'ya geçilmesini öneriyor.
Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen RealKiss »

Ben Hala Xp Kullanmaya Devam Edicem :) :) Vistadan Nefret Ediyorum Çünkü
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen tasiyici »

bende aynı öyle demekki vista ellerindde kalmıs millet xp den memnun yakında bedava dagıtırlarsa vistayı sasırmayın
Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen RealKiss »

Vista Bana Göre Hayatimda En Çok Nefret Ettigim İsletim Sistemi!
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 53 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Windows Me bile vistadan iyidir :D
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

XP daha yasiyor :D Daha da yasiyacak :D XP ye herkez gececek :) Merak etmeyin...

Nasil olsa Legal XP Yöntemleri daha var :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Ensatech yazdı:Windows Me bile vistadan iyidir :D
Evet ikiside gecis sistemi olmasina ragmen , ihtiyac duyduklari sistem gereksinimleri acisindan kiyaslarsak , Me daha iyi diyebiliriz :D
Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen armorking »

satısı durdurmaları kullanıcıyı etkilemez.kullanmak isteyen zaten kullanıyor . :) xp ye destegi durdurmaları daha önemli. ama 2014 yılına kadar yola devam ...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Forumlar ve siteler Xp dagitimina devam eder :)
Kullanıcı avatarı
ilkeryilmaz
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ilkeryilmaz »

o zaman yapsınlar xp den güzel isletim sistemi öyle durdursunlar vista için güzel olmadı bu is