Nokia'nın hızına yetişmek zor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Nokia'nın hızına yetişmek zor

Mesaj gönderen uçs »

Nokia tasarım odaklı ve sıkı bir donanım sunan üç yeni cep telefonu daha tanıttı.

Nokia üç yeni tasarım odaklı cep telefonu modelini tanıtıyor. Nokia 6600 Fold pürüzsüz ve siyah yüzeye sahip kapaklı bir telefon. Buna karsın 6600 Slide ve 3600 modelleri kızaklı biçimde tasarlanmıs. Telefonlar 2008'in üçüncü çeyreginde piyasaya sürülecek.

Nokia 6600 Fold
Nokia 6600 Fold 5,4 inç büyüklügünde OLED ekran (240 x 320 piksel) ile geliyor. Ufak dıs ekran (128 x 160 piksel) parmagınızla üzerine iki defa bastıgınızda etkin hale geliyor, saat ve cevapsız çagrıları gösteriyor. UMTS, 2 ****piksel kamera donanımsal özellikleri tamamlıyor. Bunun dısında Yahoo Go ve Flickr'a dogrudan erisebiliyorsunuz. İsletim sistemi Symbian OS Series 40.

Nokia 6600 Slide
Kızaklı 6600 Slide da UMTS sunuyor, fakat 3,2 ****piksel kamera ve 2,2 inç büyüklügünde ekran ile geliyor. Entegre harita hizmeti Nokia Maps sayesinde telefon, navigasyon cihazı olarak da kullanılabiliyor. Fakat harici GPS modülü LD-4W'yi ekstra olarak satın almanız gerekiyor. Modül daha sonra telefon ile Bluetooth üzerinden iletisim kuruyor. İsletim sistemi Symbian OS Series 40.

Nokia 3600 Slide
Nokia 3600 Slide da Nokia Maps sayesinde navigasyon cihazı olarak kullanılabiliyor. 3,2 ****piksel çözünürlügündeki kamera iki LED ısıgıyla donatılmıs. Telefon TV çıkısı ile bir televizyona baglanabiliyor. Fakat UMTS eksik. İsletim sistemi Symbian OS Series 40.

ALINTIDIR