4 GB RAM laptoplarda standart mı olacak?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Squirrel
Kilobyte4
Kilobyte4

4 GB RAM laptoplarda standart mı olacak?

Mesaj gönderen Squirrel »

4 GB RAM laptoplarda standart mi olacak?
Bazi laptop üreticileri yeni senenin baslangici ile ürünlerine 4 GB RAM standardini getirecekler...

Resim

4 GB RAM laptoplarda standart mi olacak?
Bazi laptop üreticileri yeni senenin baslangici ile ürünlerine 4 GB RAM standardini getirecekler. Toshiba, Dell, HP gibi üst-seviye sistem üreticileri tasinabilir cihazlarindaki tüm bellek kapasitesini kullanmak istiyorlar. Sebep ise firmalar 4 GB'in satin alinabilir hale geldigi noktada bellek maliyetlerinin düsüsünü gösteriyor.

Spesifik bilgisayar modelleri henüz belirtilmedi fakat yüksek bellek gereksiniminin Dell XPS serisi, HP Pavilion dv9000 serisi ve Toshiba'nin Satellite X205 oyun sistemlerinde standart hale gelecegi düsünülüyor. 2 GB, kisa bir süre içininde birçinok bilgisayarda standart haline geldi ve yakin bir gelecekte düsük-seviye sistemlerdeki 1 GB standardinin yerini alacagi düsünülüyor.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

harika bir haber
Kullanıcı avatarı
samatya
Byte2
Byte2

Fiyatlar düşecek desenize

Mesaj gönderen samatya »

Bu demektir ki su an eldeki laptoplarda bir ucuzlama söz konusu. Zaten bu fiyatlara yansimaya baslamis. Teknosada fiyatlarda düsmeye baslamis.
Kullanıcı avatarı
ilkeryilmaz
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ilkeryilmaz »

ya zaten laptoplarlar cok ucuzladi dolarin da biraz faydasi var çinok düsük ramlar artarsa güzel olur
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

ilkeryilmaz yazdı:ya zaten laptoplarlar cok ucuzladi dolarin da biraz faydasi var çinok düsük ramlar artarsa güzel olur
hic bile ucuzlamadi malesef, ben Bursa dayim suan ve Laptop lara bakmisdim ve 1000 YTL den agsa yok ama bitane sadece 799 YTL ye görmüsdüm valla, o da Acer TravelMate dan (yeni modell i). Geri kalan sadece 1000 YTL den fazla...