Turkcell'den üniversitelilere destek

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Squirrel
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Squirrel » 30 Ara 2007, 13:29

Resim

Türkiye'de nitelikli insan kaynagini yetistirmeye katkida bulunmak amaciyla önemli çinalismalara imza atan Turkcell, daha kaliteli bir egitim almalarini saglamak içinin telekom ve servis gelistirme altyapisini üniversite ögrencilerine açiniyor.

'Univercell' adli proje, bugün (13 Aralik) Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in katilimiyla düzenlenen toplantida tanitildi.

Proje sayesinde üniversite ögrencileri servis ve ürün gelistirme, egitim ve akademik çinalisma içinin ihtiyaçin duyduklari platforma dogrudan ulasabilecek. Turkcell'in sagladigi SMS/MMS gönderme ve toplama, GPRS/WAP servisleri, telefona içinerik indirme gibi telekom hizmetlerini kullanarak yeni ürünler, servisler gelistirebilecekler.

Toplantida konusan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv projeyi su sözlerle anlatti: 'Bu projeyle amacimiz, üniversite ögrencilerinin ilgisini bilisim sektörüne çinekerek, onlarin yeni teknolojileri yakindan tanimalarina, üniversitede ögrendikleri teorik bilgileri uygulamalarina, projelerini/fikirlerini hayata geçinirmelerine imkan vermek. Böylece üniversiteden yetkin, donanimli, yeni teknolojileri bilen, kullanan ve nihayet teknoloji üreten gençinleri ülkemizekazandirmayi ve Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüsmesine katkida bulunmayi amaçinliyoruz.'

Univercell ile ögrenciler, aralarinda turkcell-im'in de oldugu 200'den fazla servisin çinalistigi platforma okullarindan ücretsiz olarak erisebilecek. Egitim, saglik, is dünyasi, ticaret, eglence gibi istedikleri herhangi bir alanda mobil uygulama projesi olan ögrenciler, projeye katilarak yenilikçini ürünler ve servisler gelistirebilecekler. Türkiye'nin dört bir yaninda verilecek olan egitimlerle desteklenecek olan proje, bütün üniversitelerin katilimina açinik.

Turkcell Univercell programini, Türkiye'de 50 üniversitede çinalismalari olan TURKIEEE ile yürütüyor. Dünyanin en büyük teknik ve mesleki kurulusu olan IEEE'nin Türkiye'deki ögrenci kollarini olusturan TURKIEEE, ögrenci kollari sayisi bakimindan da dünyada lider.