Netscape Öldü!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Squirrel
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 706
Kayıt: 16 Eki 2007, 18:30
İletişim:

Netscape Öldü!

Mesaj gönderen Squirrel » 29 Ara 2007, 13:56

Netscape Öldü!

Resim


zamanlarin Internet Explorer'a kafa tutan tarayicisi Netscape amiyane tabirle nallari dikti. Efsane tarayicinin akibeti pek de için açinici degil. Anilar Firefox'la yasayacak.

Tarayici Netscape'in sahibi AOL, Netscape içinin destek süresinin sona erecegi tarihi duyurdu. AOL 1999 yilinda Netscape'i bünyesine katmisti. O zamanlarin Firefox'u olarak Internet Explorer'a karsi savasini sürdüren Netscape, savasi kaybetti ve az sonra okuyacaginiz üzere yakinda maziye karisacak.

Zaten su andaki Netscape de bir avuçin mühendisin ugrasi sonucu hazirlanan, birkaçin eklenti eklenmis, temasi degistirilmis bir Firefox'tan baska bir sey degil. Ãœreticileri yaptiklari ugrasin bir yere varmayacagini düsünmüs olmalilar ki bundan da vazgeçiniyorlar.

Peki Ne Olacak?

Netscape'in mevcut sürümü içinin güvenlik güncellestirmeleri 1 subat 2008'e kadar çinikarilmaya devam edecek. Bu tarihten sonra ise Netscape içinin aktif bir destek saglanmayacak. Bu da demek oluyor ki tarayici kaderine terk edilecek. Tabii ki Netscape ile gönül bagi olusturmus kullanicilar bu tarayiciyi kullanmaya devam edebilirler.

Ölenle Ölünmüyor

Netscape ekibi o tarihten sonra Netscape kullanicilarina Firefox'la yola devam etmelerini öneriyor. Netscape ruhunu yasatmak amaciyla Firefox içinin Netscape temasi ve bazi eklentilerin bulundugu su sayfadan faydalanilabilir. Portal olarak hizmet veren Netscape.com ise tarayicinin aksine hayatina devam edecek.Cevapla