15 dakikada internet sitesi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

15 dakikada internet sitesi

Mesaj gönderen uçs » 20 Kas 2007, 02:02

Adana'da bir yazılım firması, gelistirdigi editör sayesinde kullanıcılara 15 dakikada internet sitesi hazırlama olanagı sunuyor.

Sun Yazılım Genel Müdürü Salih Erdogdu, internet kullanımının hızla yaygınlastıgını belirterek, özellikle firmaların site olusturmasının bir zorunluluk haline geldigini söyledi.
Çogu firma sahibi veya internet kullanıcısının internet sitesi hazırlamak için zaman harcayamadıgını ifade eden Erdogdu, “Firma sahiplerinden ve internet kullanıcılarından gelen talepler üzerine, herkesin kolayca sitesini hazırlayabilecegi bir editör hazırladık” dedi.
Hazırladıkları “SunWeb”in, kolay kullanımlı bir web sitesi sihirbazı oldugunu belirten Erdogdu, kullanıcının görünüm ve içerigini istedigi gibi ayarlayarak yaklasık 15 dakika içinde sitesini hazırlayabilecegini kaydetti.
Erdogdu, site isminin uygun olması durumunda, site genel görünümü ve stil seçimi yapıldıgını belirterek, söyle devam etti:
“Bu haliyle site otomatik olarak olusturulup kaydı yapılır. Arkasından site baslıgı, linkler, menüler ve içerik ayarlamalarını yaparak sitenize son seklini verebilirsiniz. Üstelik (sürükle-bırak) teknigiyle görsel olarak çalısırsınız. Kullanıcının zorlanmaması için gelistirilen web editöründe Word'de yazar gibi içerik olusturulabilir. Kullanıcı isterse içerigin HTML kodunu anında görür, isterse FrontPage gibi kodlarla da çalısabilir.”
Siteye özellikle firmaların yogun ilgi gösterdigini belirten Erdogdu, paketle birlikte 1 yıllık alan, 100 megabayt disk alanı, 1 GB'lık aylık transfer imkanı sunuldugunu da kaydetti.
Erdogdu, sitenin kullanıcıya maliyetinin ise 250 YTL oldugunu sözlerine ekledi.

ALINTIDIRCevapla