Asus'dan Yeni Soğutucu: Triton 77

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Asus'dan Yeni Soğutucu: Triton 77

Mesaj gönderen uçs » 07 Kas 2007, 02:30

Resim
Donanım dünyasının Tavyan merkezli lider isimlerinden biri olan Asus, Triton serisi islemci sogutucuları ile son dönemde bu alana da ciddi derecede yönelmeye basladı. Sogutucu konusunda da söz sahibi olmak isteyen firmanın bu alandaki son temsilcisi ise Triton 77 oldu. Farkklı bir anlayısla haızrlandıgı ifade edilen yeni sogutucu Layout Way Up Airflow Cooling Technology adında bir teknoloiye de sahip. Zira 92mm'lik otomatik hız ayarlı Fanın sogutma üzerindeki yerlesimi son derece önemli. Isı iletim teknolojisini esas alan sogutucu, blok üzerindeki ısıyı bakır tabanlı ısı iletim boruları üzerinden alüminyum yapraklara iletmekteki bu yapraklarda alta yerlestirilen fan yardımı ile sogutulmakta. Sahip oldugu fanın 18dbA'lık gürültü oranına sahip oldugu da ifade edilen Asus Triton 77, 90 x 78 x 125mm boyutlarında ve 505gr agırlıgında. Intel'in LGA775, AMD'nin ise soket 939 ve AM2 formundaki islemcileri ile uyumlu olan sogtucunun kurulumu da Asus'un açıklamalarına göre çok kolaymıs. Fiyat ve piyasaya çıkıs tarihi bilinmiyor.

ALINTIDIR

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 07 Kas 2007, 11:25

valla helal olsun bu sogutucular bu kadar gelistigine gore yeni gelecek olan anakart ve islemcileri overclock etmenin zamani da geldi demektir eskiden bu kadar gelismis sogutucu yoktu dolayisiyla insanlar overclock yaparken korkuyorlardi....
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen Ensatech » 23 Tem 2008, 18:27

Artık yeni pc alan birçok kisi direk oc nasıl yaparım diyor

loveme
Gigabyte4
Gigabyte4
İletişim:

Re: Asus'dan Yeni Soğutucu: Triton 77

Mesaj gönderen loveme » 20 Tem 2010, 13:01