1715 m/s Hıza Sahip Jet Yolcu Uçağı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 9208
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

1715 m/s Hıza Sahip Jet Yolcu Uçağı

Mesaj gönderen trwe »

Resim

ABD menşeli havacılık şirketi Hermeus, geçtiğimiz hafta başında yaptığı açıklamada, 1715 m/s hıza sahip olacak bir uçak üretmeyi planladıklarını belirtti, bu hız ile New York ile Paris arası sadece 90 dakikada katedilebilecek.

Dünyanın en hızlı uçağı yakın gelecekte piyasada!
Hermeus isimli havacılık şirketi, geçtiğimiz günlerde havacılık sektörünü oldukça heyecanlandıracak bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada, Mach 5 hızına kadar çıkabilecek bir uçak yapılmasının planlandığını belirtti. Bu hızın daha anlaşılır bir şekilde örnekleyecek olursak; böyle bir uçakla New York ve Paris arası yolcuğun, yedi saatten 90 dakikaya düşebileceğini söyleyebiliriz.

Hermeus yetkilileri 8-10 yıl içerisinde piyasada olacağını beklediklerini ifade ettikleri uçağın projesi için gerekli finansal desteğin bir kısmını Khosla Ventures’un sağladığını söyledi ama miktarla ilgili bir bilgi verilmedi. Bu destek Hermeus’un süpersonik uçağın inşasına başlamak için gereken başlangıç teknolojilerine erişmesini sağlayacak.

Bu uçak havacılık sektörünü şimdiden oldukça heyecanlandırdı.

Başka bir hızlı uçak daha yolda
2016 yılında Boom Supersonic şirketi de kendi hızlı uçak projesini kamuoyuyla paylaşmıştı. Şirket yatırım için 2019 Ocak ayı itibariyle 140 milyon dolardan fazla para toplamış durumda ve şirket yetkilileri uçağın 2020’lerin ortalarında kullanılır hale geleceğini belirtiyor. Açıklamaya göre Virgin Group ve Japonya Havayolları şimdiden 30’ar uçak sipariş etmiş durumda.

Resim

Boom Supersonic‘in uçağına alternatif olarak piyasada olması beklenen, ve yapım süresince sadece var olan teknoloji ve materyallerden faydalanılacak olmasına rağmen Hermeus’un planladığı uçağın Boom Supersonic’in uçağı ile yarışabilir düzeyde olacağı düşünülüyor.

TRWE_2012'in Yorumu:

Elin Gavuru Jet Yolcu Uçağı icat ediyor bizim kiler düşmüşler Siyasi Kavgaya......!

Kaynak Site: https://www.teknolojioku.com/donanim/du ... 0c8c0095e2

TRWE_2012
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31687
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: 1715 m/s Hıza Sahip Jet Yolcu Uçağı

Mesaj gönderen velociraptor »

Umarım Sonu uçuştan kaldırılan Concord gibi olmaz
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla