Intel'den G31 Yonga Setli Anakart : DG31PR

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Intel'den G31 Yonga Setli Anakart : DG31PR

Mesaj gönderen uçs »

Resim
İslemci ve yonga seti üretiminin yanı sıra Intel kendi markası altında ankart üretimi de yapmakta. Firmanın hazırladıgı anakartlar her ne kadar göze hos gelen tasarımdan biraz uzak olsalar bile konu stabilite ve dayanıklılık oldugunda Intel islemcili platformlar için en iyi çözümlerden biri oldukları da üzerinde durulması gereken bir gerçek.

Kod adı Bearlake olan 3 serisi yonga seti ailesinin giris seviyesinde entegre grafik islemcili modeli olan Intel'in yeni anakartı DG31PR, kullanıdıgı yonga seti itibariyle mevcut islemcilerin yanı sıra yılın son çeyreginde çıkacak 45nm üretim teknolojisine sahip Penryn islemcilerine de destek verecekler. Micro ATX formda hazırlanan anakartın kuzey köprüsü üzerinde pasif sogutma yer alırken firma güney köprüsü için herhangi bir sogutma kullanımına gerek duymamıs.

ICH7 güney köprüsü ile gelen anakart üzerinde 2 adet DIMM slotu yer alıyor ve 4GB'a kadar DDR-2 800/667MHz bellek anakart ile kullanılabiliyor. Kullandıgı G31 yonga seti itibariyle entegre grafik islemciye de sahip olan Intel'in yeni anakartı harici ekran kartı kullanmak isteyenlere yönlik olarak ta harici PCIe X16 slotu ile geliyor. PCIe X16 slotunun yanı sıra anakart üzerinde 1 adet PCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotu yer almakta. 4 adet SATA-II ve 1 adet te IDE portuna sahip olan anakartın ek özellikleri arasında 8 kanal ses ve gigbati ethernet destegi gibi fonskiyonlar da yer alıyor.

Intel'in G31 yonga setini kullanan yeni anakartı DG31PR'nin fiyatı ve pazar giris tarihi henüz tam olarak netlesmis degil.
Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O »

tesekkürler

eskiden sınıfa pc yaparken çok ilgileniodum bunlarla ama simdi yazılıma merak sardım

not: anakart cidden görüntü açısından pek gelismis gözükmüo :D