Kripto Para Madenciğinde Yeni Oyun.....!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Kripto Para Madenciğinde Yeni Oyun.....!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Resim
Kripto Para Madencileri 2017'de Tam 3 Milyon Ekran Kartı Satın Aldı!

Ekran kartları fiyatlarının önlenemez yükselişi, Muhtemelen üçüncü çeyreğin sonuna kadar devamlı olarak artacak olan fiyatların bu derece yükselmesindeki en büyük etmen tabi ki kripto para madenciliği yapmak isteyenlerden kaynaklanıyor. Özellikle son birkaç ayda devasa popülerliğe ulaşan kripto para madenciliği en verimli şekilde ekran kartlarından yapılabiliyor. Madenci sayısı o kadar yüksek ki piyasada ekran kartı kıtlığı yaşanıyor. Jon Peddie Research de bu durumla ilgili bir rapor yayınladı ve öğrendik ki geçtiğimiz sene madenciler tam 3 milyon ekran kartı satın almış!

Satılan bu kartlar toplam 776 milyon dolar değerinde. Kartlarda en çok ilgiyi ise AMD görmüş. AMD, GPU market payında %8.1'lik bir büyüme sağlarken Nvıdıa %6'lık bir düşüş yaşamış. AMD bu sayede Nvıdıa ile arayı biraz daha kapatmış oldu.

Jon Peddie Research'ün başkanı Dr. Jon Peddie ise rapor hakkında;

Oyunculuk, GPU satışında en önemli etmen oldu ve kripto para madencilik ile birlikte olmaya devam edecek. Madencilerden gelen talebin parçaların maliyeti ve arz ve talebin artmasından ötürü gevşemesini bekliyoruz.
dedi.

Dr. Peddie'nin ifadelerine göre ekran kartı üreten şirketler, talebi dengeleyecek bir üretim sağlayacaklar. Bu noktada akla şirketlerin ana hedef kitlesi kripto para olabilir mi sorusu geliyor. Rapora göre kısa vadede madenciler popüler olsalar bile uzun vadede oyuncular ekran kartı üreten şirketlerin ekmek kapısı olmaya devam edecekmiş gibi görünüyor. Ayrıca Dr. Peddie'ye göre de yakın gelecekte fiyatların düşmesi söz konusu değil.

Kaynak:BBC

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Re: Kripto Para Madenciğinde Yeni Oyun.....!

Mesaj gönderen velociraptor »

Sende madencisin şu kripto işine de bir el at derim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 23 Mar 2018, 18:24 Sende madencisin şu kripto işine de bir el at derim
Yok, kalsın....! Ben normal madenciliğimi bile zar zor yapabilmekteyim.Sanal dünya da madencilik olarak Veri Madenciliği (database türü) uğraşmak daha kolayıma geliyor.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 »

Gözlemlerime göre piyasada anormal ucuz fiyatlara(!) satılan ekran kartları ortaya çıktı.
Sanırım mining için kullanılmış olmaları muhtelemdir. Ama kesin olarak neden ucuz olduklarını bilmiyorum.

Bu sebepten güvenilir yerlerden alışveriş yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 126 kez

Mesaj gönderen AmbaSSadoR »

Tr de 2 el olarak alış veriş yaptığım ve güvenilir olan bir arkadaşım var 2 kez satın alma yaptım 2 sinde de çok memnun kaldım en azından bilginiz olsun diye yazıyorum gerçekten güvenilir bir satıcı şahsen gidip almışlığım da oldu kargo ile de (=

Burhan Demirci

Kod: Tümünü seç

https://forum.donanimhaber.com/profil/43500

Kod: Tümünü seç

https://forum.donanimhaber.com/neo-vga-shop-gt-gt-msi-rtx-2080-sifir-3yil-tr-gt-gt-3adet-ozel-indirimle-geldi--62183973
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Elimde kriptocuların donanımlarını yakacak bir teknoloji olsaydı, hiç düşünmez kullanırdım.

Araştırmalara göre başta elektrikli arabalar ve güneş paneli, rüzgar gülü gibi projelerin sağladığı enerji kazanımı bu kriptocu salaklar yüzünden geri kaybedilmiş ve dünyadaki enerji tüketimi, karbon salınımı artmış. Nerde bu kripto ile ilgili bir başlık bir haber görsem tüylerim diken diken oluyor küfür ediyorum en Türk Malı'sından. XXXXXXXXXXXXXXXmun çocukları! Para için XXXlerini vericekler! Arkadaş gelecekte bizi ne bekliyor, ne olacağız, bu dünyanın sonu nereye gidiyor diye soran yok.