Stephen Hawking hayatını kaybetti

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Stephen Hawking hayatını kaybetti

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

1942 - 2018 Prof. Dr. Stephen Hawking Fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazardı.

Uzun yıllar boyunca ALS hastalığıyla mücadele eden ünlü İngiliz bilim insanı Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. 2004 yılında New York Times muhabirinin IQ'sunu sorduğu Hawking, "Hiçbir fikrim yok, IQ seviyesiyle övünen insanlar zavallıdır" yanıtını vermişti

- Amacım çok basit ; Evreni tam olarak anlamak Neden ve nasıl varolduğunu kavramak.
- Zeka değişime uyum sağlama yeteneğidir.
- Zaman yolculuğu yapabilseydim,1967' ye ilk çocuğum Robert in doğduğu güne giderdim.
- Aşkı bulacak kadar şanslıysanız, Onun orada olduğunu unutmayın ve onu boşa harcamayın.
- Evrenin Temel kurallarından biridir ki Hiçbirşey Mükemmel değildir. Böyle olmasaydı ne ben varolurdum nede siz.
- Zekasıyla övünen insanlar kaybedenlerdir.
- Engelli insanlara tavsiyem, iyi yapabildikleri işlere odaklanmaları ve engelleri konusunda zorluk yaşadıkları işler konusunda üzülmemeleri. Ruhunuz da engelli olmamalı.
- Hayat eylenceli olmasa çok trajik olurdu
- Herşeyin gidişatının önceden belirlendiğini ve hiçbirşeyi değiştiremeyeceğimizi iddia eden insanların karşıdan karşıya nasıl geçtiğine bir bakın
- Açgözlülük ve Aptallığımız yüzünden kendimizi yok etme tehlikesiyle karşı karşıyayız , Giderek kirlettiğimiz , aşırı kalabalık hale gelen bu küçük gezegende içe dönük bir halde durmayı sürdüremeyiz

Eserleri :

George ve Kırılamayan Şifre
Benim Kısa Tarihim
Zamanın Kısa Tarihi
Zamanın ve Uzayın Doğası
Evrene Açılan Gizli Anahtar
Zamanın Resimli Kısa Tarihi
Kara Delikler
Bebek evren
Büyük Tasarım
gibi daha sayılabilecek 40’ın üzerinde eserleri mevcuttur