Yahoo kullanıcılarının bilgileri ele geçirildi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Yahoo kullanıcılarının bilgileri ele geçirildi

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Eyl 2016, 00:59

Resim

Amerikalı teknoloji devi Yahoo'nun, 2014 yılında siber saldırıya uğradığı açığa çıktı.

Yahoo'dan yapılan açıklamada, veri merkezine düzenlenen siber saldırının, inceleme sonunda ortaya çıktığı belirtildi.

Bilgisayar korsanlarının ele geçirdiği bilgiler arasında 500 milyon kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, karıştırılmış şifresi, hesap doğrulamak için gereken güvenlik sorusu ve cevabının bulunduğu kaydedildi.

Siber saldırının "devlet destekli" kişiler tarafından yapılmış olabileceği belirtilerek, 2014'ten bu yana şifrelerini yenilemeyen kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri tavsiye edildi.Açıklamada, kullanıcıların banka hesapları, kredi veya banka kartı bilgilerine ulaşılıp ulaşılamadığı konusunda araştırmaların sürdüğü vurgulandı.

Bilgisayar korsanlarının hala şirketin ağında olduğuna dair herhangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/yahoo-kullan ... i-40229364
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Re: Yahoo kullanıcılarının bilgileri ele geçirildi

Mesaj gönderen yesilaygunes » 23 Eyl 2016, 12:05

Türkiye de Yahoo kullananlar yok denecek kadar az diye düşünüyorum. Sizce Türkiye de Yahoo kullanan var mı?
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Eyl 2016, 16:19

1990 larda bir hesap almıştım :) lakin bende kullanana pek rastlamadım
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 23 Eyl 2016, 17:38

velociraptor yazdı:1990 larda bir hesap almıştım :) lakin bende kullanana pek rastlamadım
1990 lı yıllarda Bilgisayar internet ve işletim sistemi durumu nasıldı?
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Eyl 2016, 19:28

1990 larda derken sonlarına doğru demek istemiştim , windows 95 kullanırdık sonra 98 bir çıktı birde üstüne windows ME geldi kendimizi uzay çağında sandık :)

harrun
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen harrun » 23 Eyl 2016, 20:38

aynen doğru bişeyler olmuş kesin,, girer girmez şifremi değiştirmemi isteyerek yeni şifre ekranı çıktı karşıma bende mecburen değiştirdim tabi,, girdikten sonra telefon numaramıda güncellememi gerektiren bir ekran daha çıktı onuda yaptım mecburen ve zorla açtım.

Kullanıcı avatarı
trasmus
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen trasmus » 24 Eyl 2016, 15:17

Bana da mail atmışlar şifrenizi değişin diye de olay 2014'de olmuş. İş işten geçince pek işe yaramıyor, 2 yıl sütünden geçtiği için değiştirmeye gerek duymadım :D

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 25 Eyl 2016, 17:12

yahoo'da maili olmayanladanımz ama bu diğerlerinin başına gelmeyecek diye bişey yok. Çok sevinmemek lazım sadece hale şükretmek gerek :)