Paypal Türkiye'den Çekiliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Paypal Türkiye'den Çekiliyor

Mesaj gönderen trasmus » 31 May 2016, 11:00

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.
-------------------

Benim gibi reklam şirketlerinden ödeme alanlar için felaket bir durum. Yabancı paypal hesabı açmak zorunda kalacağım, bir şekilde de olsa ödemeyi bitcoine çevirmek zorundayım :x

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Paypal Türkiye'den Çekiliyor

Mesaj gönderen velociraptor » 31 May 2016, 11:28

https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Türkiyedeki paypal rezalet ötesiydi - eğer yabancı bir paypalınız olmuş olsaydı ne demek istediğimi anlardınız , Paypalın hiçbir kuralına uymuyordu bu kafa ile daha paypal harici diğerlerini de iptal ederler - birçok insan mağdur oldu - Paypal açmak için kredi kartı istenmesi (İlk ve en ciddi paypal kural ihlaliydi) ikincisi paypal hesabınızda para yoksa ve herhangi bir paypal ile satınalımda bilmeden otomatik ödemeye alınmışsa kredi kartınızdan ödeme yapılıyordu ( Ozaman paypal niye kullanayım geri zekalı türk paypalı , Kredi kartı kullanırım daha iyi ) , mesela bir domain aldınız anında paypalda otomatik ödemeye alıyordu , yabancı paypalda , eğer paypal hesabınızda para yoksa devlet gelse tek kuruş alamaz ... saymakla bitmez Bu lisans iptalinin daha birçok sebebi mutlaka ki vardır ama bizim bankacıların kendini sözde uyanık sanıp milleti dolandırmasının bir sonucudur bu başka birşey değil

bizde ödemelerimizin birkısmında paypal kullanıyorduk , Yabancı paypalda da ip ye bakıp girişi blokluyorlar yani yabancı paypala diğer ülkeden giriş izni vermiyorlar 1,5 senedir bu sıkıntı ile uğraşıyorum - VPN proxy falan da hikaye- sanırım Türkiye ile alakalı bir durum
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 31 May 2016, 14:11

Paypal benim için zorunlu, reklamcılarda başka alternatifler ya yok ya da hiç kullanmadığım sistemler. Hepsi bitcoin kullansa belki olabilirdi.
Almanya ya da USA ip ile kayıt olup o şekilde parayı biriktirip bitcoine transfer etmeyi düşünüyorum. Bitcointurk ile de hesaba aktarım yapabilirim.
Tabi yine heryere komisyon ödeyeceğim normalda paypal ile kesintisiz banka hesabıma para geliyordu :(

Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen armorking » 31 May 2016, 20:19

burada, nedeni hakkinda bir fikir edinilebilir.
http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce ... in_sss.pdf

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 31 May 2016, 20:37

yurdışından paypal alamazssın , gidip bizzat banka hesabı açtırman gerek , buda yetmez O ülkeye ait bir telefon numaran olması gerek ...
paypal bankanla irtibata geçip senin kimlik doğrulamanı yapar , haa ne yapabilirsin gerçekten yurt dışında yaşayan biri paypal açıp bu paypalı senin kullanmana izin verebilir , tabii ki paypalın bağlı olduğu banka hesabını boş tutar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 02 Haz 2016, 16:45

Yurtdışında yaşayan bir arkadaşımdan Paypal için yardım isteyeceğim anlaşılan. Ana e-postamın tr ile ilişiğini kesip yeni olana ek olarak ekleyeceğim. Para cüzdanda birikecek de ben yine sağa sola işlem ücreti ödeyeceğim. Bitcoin üzerinde cüzdan oluşturup ödeme almaya başladım. Oraya da el atarlarsa artık yapacak bişey yok, karapara aklayacağız :P
Not: Yurtdışında yaşayan üyelerimizden paypal bakiyeyle bitcoin alınır :roll:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Haz 2016, 17:48

Bitcoin hiç kullanmadım ama bu gidişle bizde ona el atacağız

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 02 Haz 2016, 18:07

Şuan için en sorunsuz sistem, paypaldan dispute yeme imkanın var ama bitcoinde giden geri gelmez :D
Btcturk'den banka hesabına galiba 5 tl karşılığı bakiye çekiliyordu. Tr dışından ödeme alanlar için sunduğu imkanlara göre alternatifi yok.