Chrome'nin Yükselişi........!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7757
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Chrome'nin Yükselişi........!

Mesaj gönderen trwe » 29 Mar 2016, 19:28

Resim

İnternet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox... Önde gelen web tarayıcıları, en büyük Pazar payını kapmak için yıllardır sıkı bir rekabetin içerisindeler. İstatistikler ise kazananın kim olduğunu açıkça gösteriyor.

2008'de piyasaya sürüldüğünden bu yana yeni kullanıcı kazanan Google Chrome, bugün Internet Explorer'ı ve Firefox'u çok gerilerde bırakmış durumda. Statista'nın StatCounter verilerini temel alarak yeni hazırladığı bir grafik, Internet Explorer'ın 2009 ve sonrasında nasıl baş aşağı gittiğini, Firefox ve Opera'nın yavaş da olsa nasıl gerilediğini, bu sırada Chrome'un nasıl tırmandığını net biçimde gösteriyor. Internet Explorer'ın 2015 ve sonrasındaki düşüşünde Windows 10 ile birlikte gelen ve onun yerini alan Microsoft Edge'in payının bulunduğunu unutmamak gerekiyor.

2010'da en yüksek kullanım oranına ulaşan Firefox'un o günden bu yana önemli bir yükseliş kaydetmediği, yüzde 30 seviyelerinden yüzde 20'nin altında düştüğü görünüyor.Chrome'un bu yükselişini devam ettirip ettirmeyeceğini ve diğerlerinin ayakta kalabilmek için nasıl bir yol izleyeceğini biz de merak konusu......!


KAYNAK:CHIP NL

TRWE_2012
SAKARYA 2016
HAYALET MODU
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Cevapla