Wifi Fare/Klavye Hack.....!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8636
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Wifi Fare/Klavye Hack.....!

Mesaj gönderen trwe »

Resim

Kablosuz fare veya klavye kullanan kişiler için ürkütücü bir gerçek ortaya çıktı: Bu cihazların belirli bir uzaklıktan hack'lenmeleri ve bağlı oldukları bilgisayarlara kötü amaçlı yazılımlar yüklemek gibi hedefler için kullanılmaları mümkün.

Bu sorun, güvenlik firması Bastille için bir araştırmacı olan Mark Newlin tarafından fark edildi ve MouseJack olarak adlandırılıyor. Sorun, USB arabirimi aracılığıyla bağlanan cihazları ilgilendiriyor. Bu bağlantı şifreli olmadığı için bir saldırganın bağlantıyı hack'lemesi ve makineye emirler göndermesi mümkün oluyor.

Saldırı, 30 metreye kadar mesafeden gerçekleştirilebiliyor ve ayrıca, saldırganın kurban bilgisayarı görebilen bir noktada olması da gerekli.

Görüş alanı dışında bir sorun daha bulunuyor. Kurbanın bilgisayardan uzak olması, ya da en azından bir süreliğine bilgisayara bakmıyor olması gerekiyor. Aksi durumda kurban, verilen emirleri görebilir ve saldırganın amacı ne ise onu engelleme şansı bulabiliyor.

Logitech, bu sorunu ortadan kaldırmak için bir güncelleme yayınlamış durumda ve diğer üreticiler de kendi güncellemelerini hazırlıyor...

KAYNAK:CHIP

TRWE_2012
SAKARYA 2016
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla