Toshiba, PC Pazarından Çekilmiyor....!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7912
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Toshiba, PC Pazarından Çekilmiyor....!

Mesaj gönderen trwe »

Resim

Toshiba, Japonya'dan gelen PC işinden çıkacağına dair haberleri yalanladı. Firma, pazardan çıkmak yerine, tekrar yapılanmayı düşünüyor.

Aslında dışarıdan bakan herhangi biri için Toshiba'nın PC pazarından çekilmesi oldukça mantıklı görünebilir. Firma, IDC'nin belirttiğine göre Dünya'nın en büyük yedinci PC üreticisi konumunda ve IDC, önümüzdeki iki yıl içerisinde en büyük 10 PC isminden ikisinin kapanacağını tahmin ediyor.

Bu ayın daha erken dönemlerinde Digitimes tarafından ortaya atılan iddialarda, Toshiba, VAIO ve Fujitsu'nun birleşerek tek bir firma haline dönüşmeyi ciddi bir şekilde düşündükleri belirtilmişti ve bu şekilde, büyük dörtlüye (HP, Lenovo, Dell ve Apple) rakip olmayı planlıyorlardı. VAIO, 2015'in sonralarında birleşme fikrini açık bir şekilde tartışmaya başlamıştı. Sony'nin markayı 2014 yılında satmasından beri firma, Avrupa'nın tamamı da dahil olmak üzere denizaşırı marketlerden çekilmişti.

Sonuçta bizi nasıl bir gelişme bekliyor; belli değil. Ancak görünen, VAIO'nun birleşme için oldukça hevesli olduğu; Toshiba'nın ise yeniden yapılanma alternatifini masadan kaldırmadığı...

KAYNAK:CHIP TR

TRWE_2012
SAKARYA 2016
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla