1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Samsung, Note 5'i tamir etti!

Gönderilme zamanı: 25 Oca 2016, 18:57
gönderen trwe
Samsung, Galaxy Note 5'te yaşanan kalem sıkışması sorununu çözmüş olabilir.

Phandroid'in haberine göre Galaxy Note 5'in içerisinde yapılan değişiklikler, yeni bir fotoğrafta ortaya çıktı. Geliştirilen S Pen yuvası, artık kırılması daha zor bir algılama anahtarıyla geliyor. Bu, kalemi ters takıp çıkarmaya çalıştığınızda, mekanizmayı kırmayacağınız anlamını taşıyor.

Note 5'in kalemi ters takıldığında kalem, yuva içerisinde sıkışıp kalabiliyor veya kalemin takılı olup olmadığını algılayan mekanizmaya zarar verebiliyordu. Samsung, sorunun ortaya çıkmasının ardından telefonunun kutusuna çeşitli uyarı etiketleri dahil etmeye başlamış, sorun yaşayan kullanıcılara da kullanım kılavuzunu okuma tavsiyesinde bulunmuştu.

Note 5'teki onarım telefonun en son üretilen modellerine sessizce dahil edildiğinden, hangi telefonların yenilenmiş S Pen yuvasıyla geldiğini söylemek zor olacak. Ancak bir sonraki Note'un kalem yuvasının böyle bir sorunla gelmeyeceğini düşünebiliriz.

KAYNAK:CHİP DERGİSİ

TRWE_2012
SAKARYA 2016

Re: Samsung, Note 5'i tamir etti!

Gönderilme zamanı: 25 Oca 2016, 22:32
gönderen yibudak
belki bundan 5 sene sonra samsungun mobil cihazlarda adı bile anılmayacak, 2012-2015 arası nokia gibi en iyi dönemini yaşadı ama nokia'dan daha kısa sürdü, her zaman rekabetten yanayım ama beter olsun samsung

Re: Samsung, Note 5'i tamir etti!

Gönderilme zamanı: 25 Oca 2016, 22:45
gönderen trwe
Aynen