Dünyada Bir İlk Giyilebilir Çevirmen: ili

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Dünyada Bir İlk Giyilebilir Çevirmen: ili

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Oca 2016, 14:18

Daha önceden akıllı saatler, akıllı yüzükler, Google Glass, sanal gerçeklik gözlükleri ve hatta giyilebilir dokunmatik ekranlara kadar akıllı ürünleri görmüştük. Bu ürünlere alışmaya çalışırken şimdi onlara bir yenisi daha eklendi.

Farklı milletlerden insanların tanışırken dil bariyerlerini aşmayı hedefleyen ili wearable translator‘ın bu hafta CES 2016 da tanıtılması planlanıyor. Herhangi bir internet bağlantısına gerek duymadan çalışan ve söylediklerinizi çok iyi bir şekilde algılıyıp karşı dile çevirebiliyor.Önceden yüklenmiş seyahat kütüphanesi sayesinde herhangi bir Wi-Fi, 3G bağlantısı olmadan kullanım sağlıyor.Ürünü ön plana çıkartan özelliği ise gürültü ortamlarda bile kusursuz çalışabilmesi. Ürün yanlızca sizin sesinize odaklanıyor ve arka planda olan sesleri engelliyor.

Resim

Şimdilik sadece İngilizce,Çince ve Japonca arasında çeviri yapsada ileri ki sürümlerinde yeni diller eklemeyi hedefliyor.Ürün Mart veya Nisan gibi kullanıcıya sunulması bekleniyor. Ürünün fiyatı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Şirketin ürün tanıtım videosu ise alışmışlığın dışında. Ve şirket ürün tanıtımını Giyilebilir Çevirmeni kullanarak Japon kızları öpmekte kullanıyor. Bu tanıtım bazılarının antipatisini kazansada ürünün başarılı olduğunu gösteriyor.

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Re: Dünyada Bir İlk Giyilebilir Çevirmen: ili

Mesaj gönderen tn82 » 08 Oca 2016, 17:57

Süper yaa dil sorunu tamamen ortadan kalkacak :)

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Oca 2016, 19:44

Umarım diğer dilleride yakında ilave ederler , Adamda bakkaldan peynir ister gibi bir kere öpebilirmiyim diyor iyimi :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 08 Oca 2016, 20:12

Diğer diller eklenince videodaki bu adam dünya turuna çıkar :-D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Oca 2016, 21:24

İşin garibi Japonlar bu konularda utangaçtır , Akira ve Shio isminde iki tane japon arkadaşım vardı , Berlinde uzun yıllar arkadaşlık ettik , hata SHio olan Türkiyeye de geldi ona gülhane parkında çay bile ikram ettim , Oldukça gururulu sözüne sadık .çalışkan ve zeki, insanlardır , videodaki son japon kızın kandini öptürmesi beni şaşırttı , ve evet diğer diller gelse adam tura çıkar cidden :)

Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen tn82 » 08 Oca 2016, 21:49

şöyle bir olasılık var hocam videodaki son kız bu kısa tanıtımın oyuncusu olabilir ;)

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Oca 2016, 22:31

mümkündür

Kullanıcı avatarı
mehmet1787
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen mehmet1787 » 31 Oca 2016, 13:57

Play store'de buna benzer uygulama vardı. İsmini hatırlayamadım bir ara kullanmıştım.