AMD Yeni Grafik Yazılımını Kullanıma Sundu!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

AMD Yeni Grafik Yazılımını Kullanıma Sundu!

Mesaj gönderen GOG »

Amd'nin yeni grafik yazılımı Radeon Software Crimson Edition, yenilenen tasarımı ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Amd'nin yeni grafik yazılımı hakkında detaylar haberimizde.
Resim
AMD, grafik ürünleri ile tam uyumlu çalışan, Radeon Crimson Software Crimson Edition’ı kullanıma sundu. Radeon Crimson Software Crimson Edition, kullanıcılara yeni veya geliştirilmiş 12 özellik ve yüzde 20’ye varan oranlarda daha yüksek grafik performansı sunuyor. Enerji verimliliğini neredeyse iki katına çıkartan yazılım, Radeon Teknoloji Grubu’nun geliştirdiği ilk ürün olma özelliğini taşıyor. Radeon Software Crimson Edition’un bazı özellikleri ise şu şekilde.Radeon Settings – Modernleştirilmiş, yeni bir kullanıcı ara yüzü: AMD grafik ürünlerinden tam performans almak için geliştirilen Radeon Settings, AMD Catalyst sürücüsünden 10 kat daha hızlı başlama ve monitörleri 3 kat daha hızlı başlatma özelliğine sahip. AMD Eyefinity teknoloji sekmeleri de kullanıcılara oyun ayarlarını kolayca uygulama, performans ayarlarını düzenleme ve farklı özellik ve konfigürasyonları kendi bilgi işlem deneyimlerine uyarlama imkanı veriyor.
Resim
12 yeni veya zenginleştirilmiş özellik: Zenginleştirilmiş özellikler ile kullanıcılara oyun, video ve üretkenlik uygulamalarında en iyi deneyimi sağlayacak.
Yükseltilmiş performans ve güç verimliliği: Radeon Software Crimson Edition, oyun yüklenme süresini yüzde 33’e kadar azaltırken, oyun performansını yüzde 20’ye kadar artırabiliyor. Yazılım watt başına yüzde 23 performans artışı ile eski yazılımdan yüzde 50 daha az enerji harcıyor.
Resim
Herkese açık ilk AMD LiquidVR teknoloji desteği: GCN’in Eşzamansız İşlem Motoru, sanal gerçeklik uygulamalarında FPS sayısı , yanıt verme ve gecikme süresi değerlerini ciddi oranda iyileştiriyor. Bu sayede GCN temelli donanımlarda yumuşak oyun deneyimi sağlanıyor.

Kusursuz Denge: AMD Catalyst Omega yazılımına oranla yüzde 15 daha fazla sistem ayarı üzerinde 2 kat fazla test ve oyuncu topluluğundan gelen çok sayıda istek doğrultusunda geliştirilen Radeon Software Crimson Edition birçok alanda kusursuz denge sağlıyor.

Haber Kaynağı:ShiftDelete.Net
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Re: AMD Yeni Grafik Yazılımını Kullanıma Sundu!

Mesaj gönderen HaYTo »

Yeni driverler acik kaynak olacakmis 1 seneyi bulur ama hayatimizda cok sey degisexek eminim kopek nvidia dan kurtulacaz umarim
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

bize etkisi olur mu bılemıyorum ama linux çok büyük katkısı olucak gibi.
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

Olur neden olmasın Custom rom lar ggelir
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

evet de bu buyuk sorunlara neden de olabilir.
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

Ond3rkor yazdı:evet de bu buyuk sorunlara neden de olabilir.
Ya sankı suan amd nin sundugu suruculer 10 numarada bızım haberımız yok camur camur işler yapıyor belkı custom oldugunda (android'deki gibi) gruplar ,web siteleri ,vs vs belkide parayla satanlar cıkar cıhazlar donanımsal olarak ıytı işler çıkarıyor amd ama destk konusunda patlıyor bence suan oldugundan ıyı olur ona emınım
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

suan ki surucu on numara zaten kalite ve performans ayar bılıyosun kısıye kalmıs nvidia performans onem veriyor, kalite gormedim.
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

Ond3rkor yazdı:suan ki surucu on numara zaten kalite ve performans ayar bılıyosun kısıye kalmıs nvidia performans onem veriyor, kalite gormedim.
Stabil surucuyu cıkarmak ıcın kımbılır kaç kısının canını yakmıstır
her yenı oyun cıktıgında driver guncellemesı beklıyoruz amd kartlarda nvidada boyle bırsey yok
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

amd hiyerarsi bu butun surketlerde bole intel ve nvidia zengın kesimlere satıs yapma derdınde amd bızım gibi mutevazı yasayanlara butcesı yetene.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4801 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ATI Firmasını AMD satın almadan önce Nvidia ile kafa kafaya yarışıyordu nezamanki AMD aldı batırdı , ben çevreme asla AMD Nin bir ürününü aldırmam bunu da 4 -5 yıllık berlinde Bilgisyar tamiri tecrübelerimden biliyorum AMD nin Mobil işlemcileri Isı sorununu halen aşamadılar , Grafik kartlarında sürücü konusunda malesef oldukça sıkıntılılar , inanın Nvidia da ayda 3-4 güncelleme alıyorum şu anki Laptop grafik kartım Nvidia Geforce 635 M , ve bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım ATI kartı olanlar malesef belirli oyunları oynayabilmek için Nvidianın yazılımını kullanmak durumunda kalıyorlar (NVIDIA PhysX), ve okadar sıkıntılı sürücüleri varki illallah dedirtiyor , keşke işlerini biraz daha ciddi yapsalar
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

velociraptor yazdı:ATI Firmasını AMD satın almadan önce Nvidia ile kafa kafaya yarışıyordu nezamanki AMD aldı batırdı , ben çevreme asla AMD Nin bir ürününü aldırmam bunu da 4 -5 yıllık berlinde Bilgisyar tamiri tecrübebemden biliyorum AMD nin Mobil işlemcileri Isı sorununu halen aşamadılar , Grafik kartlarında sürücü konuaunda malesef oldukça sıkıntılılar , inanın Nvidia da ayda 3-4 güncelleme alıyorum şu anki Laptop grafik kartım Nvidia Geforce 635 M , ve bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım ATI kartı olanlar malesef belirli oyunları oynayabilmek için Nvidianın yazılımını kullanmak durumunda kalıyorlar , ve okadar sıkıntılı sürücüleri varki illallah dedirtiyor , keşke işlerini biraz daha ciddi yapsalar
Eski gunlerine geri donecekmis amd ve grafik birimleri suan bir cati altindalar ,
Ayrilacaklarmis vede eski 9500 lu gunlerindeki muhendislerle bir cati altina toplanacaklarmis
Suan icin en buyuk sorun yazilimsal ve onuda acik kaynak iile atlatacaklarina inaniyorlarnis vs vs kisacasi 2017 nin baslarinda gerceklesecekmis bu islemler o yuzden 1 sene daha amd vga dan uzak duracagiz
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

bende amd işlemci var kendi fanı ile kullanmak tabiki komedi ek fan almak zorunda kaldım suan sorunsuz amd ekran kartı var bır bır sıkıntıda cekmedım yenı nesıl oldukları ıcın olabılır, leptop gelince amd bulaşmamak lazım onu geçtim leptop bulaşmam lazım bence :D
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

http://steamcommunity.com/id/haytokoraz
oyun oynamayı ve zevkıne rander almayı seven bırı olarak guncel oyunlarda amd hep sıkıntı cıkarıyor ama nvidia serefsızınde 0 sıkıntı bende amd guclensın kafa tutsun ıstıyorum ama olmuyor senelerdır
senelerdır ben bu işleri yapıyorum uretıcıler tr ıcın fıyatlandırırken 1000$ dan baslarlar ortra hallı bır pc alacaksan 1000$ cebınden cıkacak artık bu fıyat ıcıne ekran kartı yavas yavas dıslandı ekran kartı sadece 1000$ oldu o yuzden cok sınırlenıyorum ama yapacak bır durumda yok :( amd guclensın fıyatlar ınecek umarım
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4801 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Evet AMD nin güçlenmesi hepimize fayda sağlar umarım bu planlarını gerçekleştiriler