1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Masum gibi görünen bilgisayar oyunları can alıyor...

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2012, 10:38
gönderen velociraptor
Resim

Tayvan’da bir internet kafede özel oda kiralayıp Diablo 3 oynayan 18 yaşındaki Chuang adındaki bir genç, 40 saat boyunca aralıksız oyun oynayınca yaşamını yitirdi. 13 Temmuz günü odaya giren genç, 40 saat hareketsiz kalıp, yemek yemeyi de ihmal edince 15 Temmuz günü odaya giren internet kafe görevlisi tarafından baygın bir halde bulundu. Chuang ayağa kalkıp bir iki adım attıktan sonra yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan genç, kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi. Otopsi raporunda ölüm sebebi olarak uzun süre aynı pozisyonda kalmasına bağlı olarak oluşan kalp ve damarlarıyla ilgili sorun gösterildi.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ’
Oyunun yapımcı firması Blizzard, gencin ölümü üzerine şu açıklamayı yaptı: “Haberi duyduğumuza üzüldük. Her bireyin, ya da ailelerinin onlar üzerinde bir oyun dengesi oluşturması gerektiğini düşünüyoruz. Bir kişinin günlük yaşamı ve aktiviteleri kesinlikle herhangi bir eğlence anlayışının üstünde tutulmalı.” Tayvan’da geçen şubat ayında da bir kişi 23 saatlik oyundan sonra kalp krizi nedeniyle ölmüştü.

DIABLO: KIYAMET GÜNÜ SAVAŞI
İnternet üzerinden oynanan Diablo, cennet ve cehennem arasındaki savaşı konu alıyor. Kıyamet günü konseptine uygun olarak tasarlanan bir evrende geçen oyunda, dünya taşını yok eden Tyrael’in ortadan kaybolmasıyla savaş başlıyor.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/ ... lar-dikkat

Re: Masum gibi görünen bilgisayar oyunları can alıyor...

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2012, 21:53
gönderen ney_bey
bu oyunlarlar yüzünden küçük oğlumla başım benimde dertte okullar kapandı iyice tozuttu bende net e saat sınırı koymak zorunda kaldım

Re: Masum gibi görünen bilgisayar oyunları can alıyor...

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2012, 22:58
gönderen velociraptor
aman dikkat , benim yeğenimde başından ayrılmıyor bu oyunların

Re: Masum gibi görünen bilgisayar oyunları can alıyor...

Gönderilme zamanı: 19 Tem 2012, 23:11
gönderen Mendenn
ya bende bir ara meraklısıydım :D ... Ama Knight oynuyordum. Aslında oynamıyor bot kullanıyordum. Dikkat etmek lazım. Oyunu uzun zaman önce bıraktım ama Max Payne 3 çıkmış içim gidiyor :D ...