Android 4.1... Şimdi!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Android 4.1... Şimdi!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 30 Haz 2012, 21:11

Resim

Android'in 4.1 "Jelly Bean" sürümünü aylarca beklemeden, onun sunacaklarına şimdiden ulaşın!

Daha iyi sesli tanıma, Google Now, genişletilebilen uyarılar gibi heyecan verici özelliklere sahip Android 4.1 tanıtıldı, ancak her zamanki gibi birçoğumuz onu uzunca bir süre bekleyecek. Nexus cep sahipleri ona Temmuz ayında kavuşabilecekler, ancak hemen hemen diğer tüm cepler daha uzun bir süre bekleyecekler. Bunu söylemek güç değil, çünkü hala ICS güncellemesini bekleyen telefonlara rastlamak mümkün.

Peki Jelly Bean'in en dikkat çeken özelliklerine şimdiden ulaşmanın bir yolu var mı? Jelly Bean'deki işlevlerin aynısı olmasa da, benzerlerini Play Store'daki uygulamalar yoluyla edinebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Etkinlikler ve yerler için gerçek zamanlı uyarılar

Google Now'un sunduğu çok sayıda işlev arasında en dikkat çekeni, takviminizdeki yaklaşan etkinlikleri izleyerek size ne zaman dışarı çıkmanız gerektiğini söylemesi. Bounce ( https://play.google.com/store/apps/deta ... edtobounce ) adlı uygulama ise bu işlevi bir süredir zaten sunuyor. Uygulamayı Google veya Exchange takviminizle bağlı hale getirmeniz yeterli.

Restoran önerileri için ise Places ( https://play.google.com/store/apps/deta ... .apps.maps ) ve Yelp ( https://play.google.com/store/apps/deta ... lp.android ) uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Daha kişiselleştirilebilir uyarılar

Jelly Bean'in derinliklerine gömülen yeni uyarıların aynısını bir uygulama ile elde etmek güç. Ancak NotifierPro ( https://play.google.com/store/apps/deta ... iontoaster ) adındaki uygulama ile bir uyarı aldığınızda onu geniş bir çubuk üzerinde görebilirsiniz. Uyarı üzerinde bir kişi fotoğrafı ve mesajın içeriği gösteriliyor, uyarıya dokunarak ilgili mesaja gidebiliyorsunuz. Jelly Bean'deki uyarılar kadar harika olmasa da, ICS'nin sunduğundan biraz daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Daha hızlı ve akıcı arayüz

Jelly Bean'in "Tereyağı Projesi"nin sunduğu hızı onsuz elde etmeniz pek mümkün olmayabilir; ancak Android'inizi hızlandırmanın sayısız yolu var. Yeni bir launcher deneyebilir, CPU'nuzu overclock edebilir, yeni ve hızlı bir ROM deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı sesli komutlar

Android'in sesli komutlarını kullanabilmek için internet bağlantısına ihtiyacınız var. Ancak Voice Control Without Internet ( https://play.google.com/store/apps/deta ... eCommander ) adındaki uygulama, bu işi internet bağlantısı olmadan da yapabiliyor. Bununla birlikte uygulama, çok fazla komutu desteklemiyor ve onları kendiniz oluşturmanız gerekiyor. Voice Control Without Internet ile bir uygulamayı başlatabiliyor, bir kişiyi arayabiliyor veya bir web sitesini açabiliyorsunuz. Sesli komutları internet bağlantınız yokken sıkça kullanmanız gerekiyorsa, uygulamayı denemenize değebilir. Aksi halde Vlingo'yu ( https://play.google.com/store/apps/deta ... ngo.client ) kullanmanızı tercih ediyoruz.Cevapla