Eski PC'nizi sanallaştırın!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Eski PC'nizi sanallaştırın!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 24 Haz 2012, 18:16

Resim

Sisteminizin performansını uygun maliyetle üst seviyeye taşımak, bu çözüm ile mümkün olabilir!

Dojop tarafından ülkemize sunulan NComputing, vSpace adlı yeni sanallaştırma çözümünü duyurdu. Kurumlarındaki bilgisayarları eski olan ya da işletim sistemleri eski sürüm olan kullanıcılar Ncomputing vSpace Client ile sistemlerini en yeni teknolojilerle donatıp, yeniden ve uzun süre daha kullanılabilir hale getirebiliyorlar.

Ncomputing vSpace Client, kullanıcıların merkezi bir sunucudaki donanım gücünden faydalanmasını sağlıyor. Kullanıcılar mevcut bilgisayarları ile ana sunucuya bağlanıp, sanal masaüstlerine ve uygulamalarına erişebiliyor, bunu yaparken de vSpace sunucularının performansından faydalanıyor.

Bu sayede, donanım ya da yazılım yenilemek için yeterli bütçesi olmayan fakat yeni teknolojilerden faydalanmak ve performans artışı sağlamak isteyenler için çok uygun bir çözüm ortaya çıkmış oluyor. Yazılım ve donanım güncellemeleri ile birlikte binlerce dolara mal olacak teknolojik yenileme, Ncomputing vSpace Client ile birlikte 100 doların altında bir maliyetle yapılmış oluyor.

Ncomputing vSpace Client'ın tek avantajı maliyet değil. İşletim sistemi ya da yazılım güncellemeleri merkezi sunucu yönetimi ile tek yerden yapabileceksiniz. Ayrıca hemen her tür mobil cihaz ile de merkezi sunucunun performansına erişebilmeniz mümkün. Uzaktan merkezi sunucu üzerindeki sanal masaüstüne erişmeniz ve tüm işlerinizi ofisinizdeymişçesine yapabilmeniz mümkün.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Eski PC'nizi sanallaştırın!

Mesaj gönderen velociraptor » 24 Haz 2012, 18:40

teşekkürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen Mendenn » 24 Haz 2012, 19:47

Bilgi için teşekkürler. Buna benzer birşeyi sanırım 2 yıl önce nette gördüm. işlemci hızı düşük olan bir bilgisayar nasıl olacakta performans artışı sağlayacak aklıma yatmadı. Diyelim elimizde win98 olan pentium 3 bir bilgisayar olsun. bunun performansı nasıl artar hala anladım. Karşı sunucu iyi olabilir ama veri alış verişinde bulunan bilgisayar yavaş olacağından performanslı olacağını sanmıyorum ama denemek lazım...
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen Ensatech » 01 Tem 2012, 00:21

Bir nevi uzak masaüstü değilmi bu zaten. Wmware de kullanışlı güncel sistemlerde eski NT tabanı veya benzeri yazılımlar ile çalışılabilir.