Bir dava da Google'a

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
HERZLOS
Byte3
Byte3
Mesajlar: 138
Kayıt: 18 Mar 2006, 19:23
Konum: AnTaLYa

Bir dava da Google'a

Mesaj gönderen HERZLOS » 14 Tem 2007, 00:06

Avustralya serbest rekabet komisyonu (ACCC) Google'a ücretli reklamlarla ilgili bir dava açtı!

Arama motorlarının tartısmasız lideri Google yeni bir mahkeme ile karsı karsıya. Avustralya serbest rekabet kurulu Google'ın klasik arama sonuçları ile sponsorlu, parayla alınan ve üst sıralarda gösterilen arama sonuçları arasında ayrım yapmadıgı için firmaya dava açtı. ACCC bu davada Google Inc, Google Ireland Limited ve Google Australia Pty Ltd'i sanık sandalyesine oturtmaya hazırlanıyor. Davanın küresel olarak bir etkisinin olmayacagı, sadece Avustralya ile sınırlı kalacagı belirtiliyor.
Google Australia adına açıklama yapan Rob Shilkin "Google Avustralya bu iddiaların temelsiz olduguna inanmaktadır ve yasal hakkımızı sonuna kadar savunacagız" dedi. Sözlerine "Avustralya'da Internet üzerinden is yapmaya çalısan küçük ve büyük ölçekli firmalarının müsterilerle olan bagını saglayan Google bu davayı kabul etmemektedir, davayı açmadan önce bize danısılsaydı bir orta yol bulunurdu" diye devam eden Shilkin davanın yeteri kadar arka plan arastırması yapılmadan açıldıgının altını çizdi.

Federal mahkeme Google davasını 21 Agustos tarihinde görüsecek.Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1322
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Mesaj gönderen Bekir 65 » 14 Tem 2007, 13:43

cok kötü bir haber yaw, reklam larin yüzünden illaki bir dava mi acilmasi gerek, bu ne yaw, sanki baska sitelerde hic reklam yokmus gibi!

Cevapla