1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Nükleer İçerikli Bilgisayar Oyunu

Gönderilme zamanı: 13 Tem 2007, 15:37
gönderen velociraptor
Resim

İran'dan nükleer içerikli bilgisayar oyunu geliyor. Oyunda ABD, Irak var...


İran'da nükleer program için senfoni bestelenmesinin ardından, simdi de nükleer içerikli bilgisayar oyunu üretildi.

Yarı resmi Mehr ajansının haberine göre, İslami Ögrenci Dernekleri Birligince, çocuklar için, konusu İran'ın nükleer programını olan bilgisayar oyunu yapıldı.

8 asamadan olusan ve kahramanın basta Irak olmak üzere çesitli ülkelere giden oyunda, İran'ın nükleer programında görevli nükleer fizikçiler Said Kusa ve esi Meryem, Irak'taki Kerbela kentini ziyaretleri sırasında ABD güçlerince kaçırılarak, bilinmeyen bir yere götürülüyor.

Oyunun sonunda, İran'ın istihbarat ve özel güvenlik komutanı Bahman Naseri, kaçırılan nükleer fizikçileri kurtarıyor. Ajan Naseri, operasyon sırasında Irak cezaevlerinde ne kadar İranlı esir bulundugunu da ögreniyor.

Ögrencileri, yabancı oyunlar yerine yerli oyunları oynamaya tesvik için digerlerine göre daha düsük bir fiyatla satılacagı belirtilen bilgisayar oyunu,
16 Temmuz Pazartesi günü bazı yetkililerin huzurunda tanıtılacak, ardından da piyasaya sürülecek.

Uranyumun ilk kez zenginlestirildigi 9 Nisanın "Milli Nükleer Gün" olarak kutlandıgı İran'da, daha önce de "nükleer senfoni" bestelenmis ve piyasaya yeni sürülen 50 bin riyallik banknotun üzerine nükleer enerji simgesi yerlestirilmisti.


internethaber