Wikileaks rakip!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Wikileaks rakip!

Mesaj gönderen tasarımcı77 »

Resim

Wikileaks’in çaldığı şok dokümanları bir gün birinin onlardan çalacağı hiç aklınıza gelir miydi?

Wikileaks’ten ayrılarak OpenLeaks isimli siteyi kuran, Wikileaks’in eski ikinci adamı Daniel Domscheit-Berg, Julian Assange tarafından bazı dökümanları çalmakla suçlanıyor. Wikileaks’te olduğu zamanda 3,500 dökümanı inceledikten sonra kaynakların açıklanma tehlikesine karşı dökümanları sakladığını itiraf eden Domscheit-Berg, Assange’ın hedefi haline geldi.

Assange’ı umursamaz bir çocuk olarak tanımlayan Berg, OpenLeaks’te kaynakların tamamen korunacağını ve tehlikelere karşı çok daha dikkatli olunacağının garantisini veriyor. Assange ise Berg’e kaptırdığı dosyalar için kendisine son bir şans verdiğini dile getiriyor. Assange’a göre, dosyaların içerisinde 5 GB Amerika Bankası’na ait döküman ve Birleşik Devletler hükümetinin internetten yaptığı 100 görüşmenin kaydı bulunuyor.

Assange suçlamalarında, Berg’in kendisinden döküman çaldığını itiraf ettiğine dikkat çekerken, yine kendisini bir programcı, güvenlik uzmanı, mimar, ya da editör olarak tanıtan Berg’in Wikileaks’te bu görevlerden hiçbirini yapmadığının üstüne basıyor. Berg’in zamanında yalnızca Almanya temsilcisi olduğunu söyleyen Assange, durumun kesinlikle genel olarak Wikileaks’le karıştırılmaması gerektiğini de ekliyor.

Eski Wikileaks çalışanı Berg, dökümanları Assange’a geri vermezse, avukatların ve bir mahkemenin araya gireceği aşikar.

alıntıdır.

Cevapla