Yazılım kodu olmadan site tasarla

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Yazılım kodu olmadan site tasarla

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 18 Ağu 2011, 08:43

Resim

Adobe, grafik tasarımcıları için web sitesi oluşturma aracı Muse’u duyurdu.

Adobe, yazılım kodu olmadan HTML web sitesi tasarımını sağlayan yeni yazılımının beta sürümünü kullanıcılarına sundu.

Adobe Systems Incorporated, grafik tasarımcılarına profesyonel ve eşsiz HTML websitelerinde yazılım kodu kullanmaksızın veya çalışma kısıtlaması olmadan tasarım yapmalarını ve yayınlamalarını sağlayan Muse kod isimli yazılımının beta versiyonunu duyurdu. Web tarayıcının desteklediği HTML5 ve CSS3 dahil olmak üzereen son web standartlarını kaldıraç olarak kullanan Muse,kusursuz tasarım ve yaratıcı özgürlüğü siteye ileriderece etkileşim eklemek içinyönlendirme, parçacıklar ve HTMLekleyerek inovatif çerçeve ile birleştiriyor.

Adobe Tasarım ve Web Ürünleri Yönetimi Başkan Yardımcısı Lea Hickmankonuyla ilgili olarak “InDesign programında sayfa düzenini rahat oluşturmak kadar rahat websitesi oluşturmak da tasarım alanındaki müşterilerimizden gelen en popüler isteklerin arasında yer alıyor. Muse’u denemiş olan kullanıcılar programın bu derece sezgisel ve güçlü olmasından oldukça etkilendiler” dedi.

Muse hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen tasarımcılar http://muse.adobe.com adresinden yazılımın ücretsiz İngilizce beta sürümünü indirebilir, Muse ile tasarlanmış websitelerine ait galerileri görebilir ve eğitici derslere ulaşabilirler.

Eşsiz ve interaktif websitelerini planla, tasarla ve yayınla:

• Kullanımı kolay site haritaları, ana sayfalar ve esnek, site geneli araçlarweb sitesinin tasarımını daha hızlı ve sezgisel yapıyor.

• Tasarımcılar; görüntüleri, grafikleri ve metinleri Adobe InDesign işlevselliğine benzer olan eksiksiz kontrol, esneklik ve güç ile birleştiriyor. Muse; navigasyon menüleri gibi kişiselleştirilebilen sürükle-bırak araçları sunuyor. Kullanıcılar; slaytgösterisi, araçbilgisiveuzaktanrolloversdahilolmaküzeretamaman kişiselleştirilebilen interaktif parçaları ekleyebilecekler.

• Muse; Google Maps, YouTube ve Facebook dahil olmak üzere HTML kod parçalarını kaynaklardan içine katıyor.

• Muse, Adobe-davetli deneme sitelerini test etme ve değerlendirme amaçlarına olanak sağlıyor. Bir site müşterilere gönderilebilir, ücretli Adobe-davetli sitelere dönüştürülebilir veya FTP’den diğer ev sahiplerine gönderilebilir.

Yaratıcıişçözümleriiçin tasarım ve fotoğraf işleri yapan David Lloyd Imageworks’un sahibi David Lloyd “Tüm web hayatım boyunca bu yazılım neredeydi? Muse beni tasarımcı olmaya geri götüren ilk web tasarım aracı ve web sitesi üretirken aynı zamanda yaratıcıkalmamı da sağlıyor.” David Lloyd’un Muse sitesini www.greenartisans.com sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

alıntıdır.Cevapla