Blogunuzun yedekleyin

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Blogunuzun yedekleyin

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 16 Ağu 2011, 18:14

Resim

BackupMyBlog, henüz beta yayında olan günlük sitelerin yedeklerini otomatik olarak almayı hedeflemiş bir sitedir. Kimi zaman illa düşünmüşüzdür, acaba bir problem olsa veritabanımın yedeklerine ulaşabilir miyim diye? BackupMyBlog sayesinde bu sıkıntı ortadan kalkıyor. testlerde veritabanın yedeğini alıyor. Sihirbaz üzerinde ise FTP bilgileri de istiyor. dosyaların da yedeğini alabiliyor.

Kayıt ve kullanım

Öncelikle http://backupmyblog.com adresine girmeli, kayıt olmalı ve oturumunuzu açmalısınız. Sonrasında sayfanın altına doğru Manual Setup bağlantısını göreceksiniz. Ona tıklayın ve devam edin.

Adım 1

İlk adımda sizden veritabanına erişim bilgileriniz istenecektir. Sonrasında “and then copy or download the script below and create a file named backupmyblog-config.php in your blog directory” yazısında geçen download bağlantısına tıklayarak ayar dosyasını indirin. Ne olur ne olmaz açın o dosyayı ve içerisindeki ayarlarınızı tekrar kontrol edin. Son olarak alttaki düğmeye tıklayarak devam edin.

Adım 2

Bu sayfadaki “Click on http://backupmyblog.com/do/getclient and save as backupmyblog.php” metni içerisinde geçen bağlantıya tıklayın ve yedeklemeyi yapacak olan dosyayı da indirin. 1. adımda ve bu adımda indirdiğiniz backupmyblog-config.php , backupmyblog.php dosyalarını sitenizin giriş dizinine yükleyin. Ardından sayfa üzerindeki Blog URL kutusuna sitenizin adresini girin. Son olarak yine alttaki düğmeye tıklayarak devam ediyoruz.

Son Adım

Bu sayfada mevcut veritabanlarınızın listelendiğini göreceksiniz. Yedeğinin alınmasını istediğiniz veritabanını seçin. Table Prefix kutusuna veritabanı tablolarının önekini yazın. Bu değeri değiştirmediyseniz wordpress kullanıcılarında standart wp_ oluyor. Bu da tamamsa yine alttaki düğmeye tıklayın ve hepsi bitsin icon biggrin Blogunuzun günlük yedeğini aldırın

Son Olarak

Son olaraksa , bir süre sonra yedeklemeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Manage Account->Terminate Service->Yes yolunu izleyerek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz icon wink Blogunuzun günlük yedeğini aldırın .


alıntıdır.Cevapla