Çocuk oyuncağı ile polis telsizi dinlemek

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 30518
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Çocuk oyuncağı ile polis telsizi dinlemek

Mesaj gönderen velociraptor » 16 Ağu 2011, 01:33

Resim

Pensilvanya üniversitesindeki araştırmacılar federal ajanlar tarafından kullanılan telsizlerde büyük bir güvenlik açığı keşfettiler. Bilgisayar bilimleri profesörü Matt Blaze ve ekibi iki adet büyükşehir alanında kanun güçleri tarafından kullanılan araba-içi ve el telsizlerini incelediklerinde bir güvenlik açığı keşfetmişler. Project 25 (P25) adı verilen kablosuz standardını kullanan cihazlar basit bir dizayn hatasına sahip, göstergeler her zaman haberleşmenin kriptolanıp kriptolanmadığını belirtmiyor. Ve parçalar halinde gönderildiğinden bir hacker sadece bir parçasını bloklayarak, fazla güç harcamadan tüm mesajı eline geçirebiliyor.

Esas korkutucu olan ise araştırmacıların 30 dolarlık çocuklar için dizayn edilmiş IM Me mesajlaşma cihazı (yukarıda resimdeki) kullanarak mesajları dinleyip yerlerini tespit ve takip edebilmeleri. Barnes ve ekibinden P25 sistemini baştan aşağı tekrar dizayn etmeleri istenmiş. FBI henüz konuyla ilgili yorum yapmadı.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeloveme
Gigabyte4
Gigabyte4
Mesajlar: 3125
Kayıt: 10 Tem 2007, 11:47
cinsiyet: Erkek
Konum: Kırklareli
İletişim:

Re: Çocuk oyuncağı ile polis telsizi dinlemek

Mesaj gönderen loveme » 20 Ağu 2011, 11:04

Bu tür cihazlar her zaman dikkatimi çekmiştir.Çocukluğumuzda normal telsiz telefonlarla bir çok telsizi dinlerdik.Hatta türk telekomun bile baz istasyonları çok karışıyor ve dinlenebiliyor...Oyuncak cihazlar ancak gerçek gibi kullanılıyor hele fiyatlar da 20 il 40 tl gibi fiyatlar satıldığını bir oyuncakçıdan duymuştum.

Cevapla